Latvijā
Sabiedrība

Ināra Mūrniece: Latvijas valstij leģionāru sirdīs bija noteicošā vieta3

Foto: Karīna Miezāja

Sestdien vairāki simti cilvēku devušies uz Lestenes Brāļu kapiem, kur norisinājās Otrā pasaules karā kritušo karavīru piemiņas pasākums.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā.

Uzrunā pasākuma dalībniekiem Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sacīja, ka leģionāri bija izauguši neatkarīgā Latvijā un nesa savās sirdīs vērtības, kas rosināja iestāties par savu zemi, tautu, ģimeni un līdzcilvēkiem: “Latvijas valstij viņu sirdīs bija noteicošā vieta, un viņi darīja to, ko sirds viņiem lika – aizstāvēja Latviju.”

Leģionāri cīnījās pret boļševismu, kara noziegumiem, zvērībām, kas nāca no ārpuses, sacīja I. Mūrniece, atzīmējot, ka Latvijas valsti bija iespējams atjaunot, arī pateicoties leģionāru vērtību mēram un nestajiem upuriem.

“Mūsu sirdīm arī šodien jābūt modrām, tāpat kā leģionāru sirdīm tolaik,” uzrunas noslēgumā uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja. “Arī mēs tepat Eiropas kontinentā pieredzam agresiju, kas nāk no Krievijas, valsts, kura savulaik uzbruka Latvijai. Mēs daudz runājam par valsts aizsardzību, un savu valsti nosargāsim cauri laikiem. Latvija turpināsies mūžīgi mūžos, tāpat kā leģionāru piemiņa.”

LA.lv