Latvijā
Politika

Ināra Mūrniece: Mēs dzīvojam informatīvā kara apstākļos 13


Ināra Mūrniece
Ināra Mūrniece
Foto – Anda Krauze

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība), kas ilgus gadus kā “Latvijas Avīzes” žurnāliste darbojusies žurnālistikā, intervijā žurnālam “Mājas Viesis” secina, ka pašlaik Latvija dzīvo informatīvā kara apstākļos.

“Kad pirms dažiem gadiem es kā parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja uzsvēru, ka stāvoklis Latvijas mediju jomā ir nacionālās drošības jautājums, daži par šādu viedokli mēdza pasmīnēt. Šobrīd reti kurš uzdrošināsies apšaubīt, ka pret Latvijas valsti tiek vērsta informatīvā kara kampaņa, kuras mērķis ir vājināt mūsu ticību savai valstij.”

Mūrniece atzīst, ka Latvijas valsts vājināšana notiek ne tikai no ārpuses, bet arī iekšpuses. Spilgts piemērs ir “oligarhu sarunas”, kas atsegušas varas pozīcijās esošo cilvēku alkatību. “Alkatība ir kā krupis, kas barojas un aug arvien lielāks, graujot valsts pamatus. Bet kādā brīdī pietiek iedurt ar adatiņu, lai tas pārsprāgtu,” spriež Mūrniece.

“Man bija ļoti nepatīkami lasīt “oligarhu sarunas”, bet ir svarīgi, lai Latvijā notiktu attīrīšanās process. Mēs saprotam, kā Latvijā tikuši pieņemti lēmumi, un atzīstam, ka tas nav pieņemami. Tas prasa būtisku domāšanas un vērtību maiņu, kas nav iespējama vienas dienas, nedēļas vai pat gada laikā. Pārmaiņām domāšanā nepieciešams ilgāks laiks.”

Uz jautājumu, kādas ir viņas attiecības ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu, kurš joprojām ir viens no valdošās koalīcijas balstiem, Mūrniece atbild, ka nekad neesot piedalījusies nekādās sarunās un lietu kārtošanā ar Lembergu. Viņa nenoliedz, ka Latvijā liela daļa sabiedrības neuzticas politiķiem.

“Mums jāmēģina saprast, kā esam nonākuši līdz šādai situācijai. Parlamentā tiek ievēlēti politiķi, kas vēlēšanu dienā saņēmuši vēlētāju atbalstu. Nevar būt, ka šī uzticība izzūd vienā mirklī, tiklīdz politiķis ienācis Saeimā. Vienmēr esmu teikusi, ka politiķi, partijas un valdības var mainīties, bet mums ir svarīgi saglabāt cilvēku ticību savai valstij, Latvijas nākotnei.”

Interviju ar Ināru Mūrnieci lasiet jaunākajā “Mājas Viesī” vai lasiet žurnālu e-vidē.

LA.lv