Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
28. novembris, 2014
Drukāt

Ingas Gailes luga pēta sieviešu lomas sabiedrībā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Dirty Deal Teatro” iestudēts Ingas Gailes sieviešu tiesību varietē “Trauki”, un tā pirmizrāde notiks piektdien, 28. novembrī, LA.lv uzzināja teātrī.

Izmantojot varietē elementus, izrādē pētīs dažādas sieviešu lomas sabiedrībā. Mūsdienu sabiedrībā sievietei ir iespēja pildīt dažādas lomas – meitene, sieva, mīļākā, māte, feministe -, taču kurā brīdī iespēja kļūst par pienākumu un cik lielā mērā sievietes rīcību nosaka viņa pati, bet cik – sabiedrībā valdošie nerakstītie likumi. Šos jautājumus izrādes radošā komanda risinās, liekot lietā humoru, antropoloģijas pētījumus un varietē numurus ar dziesmām, dejām un pārģērbšanos.

Sievietes lomu pētījumu izrādē caurvij stāsts par Sievu un Mīļāko, kuras satiekas, lai atklātu, kas viņas patiesībā ir. Viena vīrieša mīļotās vai īpašums, viņa aprūpētājas vai nīdējas, un kas paliek pāri, kad viņas atsakās pildīt šīs funkcijas.

Iestudējumu Gaile veido kopā ar jauno režisori Martu Elīnu Martinsoni. Mūzikas autors ir grupas “Sigma” dalībnieks Jānis Ozoliņš, scenogrāfe – Ieva Kauliņa. Lomas darbosies Marija Linarte, Anna Putniņa, Inga Gaile vai Inga Tropa.

Izrādes “Trauki” dramaturģe un režisore Inga Gaile ir viena no atzītākajām mūsdienu latviešu dzejniecēm. Viņa saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju, Annas Dagdas fonda balvu, Ojāra Vācieša prēmiju, Dzejas dienu balvu un Prozas lasījumu galveno balvu. Nesen viņa pieteikusi sevi teātra režijā ar izrādi “Mūsu Silvija debesīs” Ģertrūdes ielas teātrī un brāļu Strugacku lugas “Pēterpils pilsētas žīdi” iestudējumu teātrī “Skatuve”.

Pievienot komentāru

Strīdā par Laikmetīgās mākslas muzeja projektu grib no KM piedzīt 749 727 eiro (1)Strīds starp SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums" un Kultūras ministriju sākās, kad 2004. gada 15. jūnijā KM un Rīgas dome parakstīja nodomu protokolu par Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas un jaunas koncertzāles projekta īstenošanu Rīgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+