Apbrīno

“Instrumenti” aicina uz albuma atklāšanas svētkiem 16

Publicitātes foto

Topošajā mākslas centrā “Zuzeum” 7. decembrī grupas “Instrumenti” ceturtā studijas albuma “Atkala” atklāšanas svētki. Albumā iekļautas desmit jaunas dziesmas latviešu valodā, kuru autori ir Reinis Sējāns, Jānis Šipkēvics un Gatis Zaķis, bet vizuālā noformējumā izmantotās gleznas radījusi viena no izcilākajām latviešu gleznotājām – Džemma Skulme.

“Ik reizi, kad sanākam kopā, es jūtu, ka tas ir jauns es, kurš pēkšņi saka un dara lietas, kuras pats savā klātbūtnē es neuzdrošinos paust. Esmu laimīgs par to degsmi, kas studijā rodas mijiedarbībā ar Reini – jo vairāk pieredzu radīšanu, jo vairāk novērtēju to, ka dzīve mūs savedusi kopā. Tāpat līdz šim piedzīvotais un no jauna tapušais muzikālais materiāls ieguvis tiešu un godīgu skatpunktu. Tas, kā ierasts, ir Gata Zaķa nopelns,” tā par albuma tapšanu stāsta Jānis Šipkēvics.

“Atkala” ir pirmais “Instrumentu” albums, kurā visas dziesmas ir latviešu valodā. Līdz šim izdoti trīs grupas studijas albumi – “Tru” (2011), “Procrastination” (2013) un “Iekams” (2014). Savukārt Gatis Zaķis par darbu studijā nosaka: “Būt dziesmu radīšanas un ieraksta procesā ar Jāni un Reini nozīmē nokļūt ideju un viedokļu krustugunīs; tāda situācija ir tikpat izbaudāma, cik tās rezultātā radusies mūzika. Īpaši gandarīts esmu par mūsu izvēlēto principu vispirms piepildīt dziesmu saturisko pusi un tikai tad pievērsties formas meklējumiem.”

Šis grupas albums ir īpašs ar to, ka vizuālajā noformējumā izmantotas gleznotājas Dž. Skulmes gleznas. Par mijiedarbību ar Dž. Skulmi albuma tapšanas procesā J. Šipkēvics teic: “Šis albums ir atgriešanās pie grupas autentiskās dabas – emocijām pilnas mūzikas īstā latviešu valodā. Skaņas patiesumu pārvērst attēlā mums palīdzēja Džemma Skulme, kas man personīgi ir vairāk nekā leģendāra gleznotāja – šis ir visuzmanīgākais klausītājs, ko esmu sastapis. Džemma ir šī albuma līdzautore, jo viņas darbnīcā notika ne tikai gleznu tapšana, bet arī dziesmas caur mākslinieces skatījumu piedzīvoja savu īsto piedzimšanu.” Izcilā latviešu gleznotāja Dž. Skulme atzīstas: “Klausoties “Instrumentu” jaunā albuma skaņdarbus, nepārprotami sajutu saikni ar savu glezniecības procesu – spēja savienot spēcīgo ar smalko. Albumā ir manāma izteikta dziesmu dramaturģija. Katrā no tām ir savs vēstījums un neparasts noslēgums. Šai mūzikai skanot, sajūtos kā izrādē – gara acīm redzu gan kori, gan solistus un spilgtas mizanscēnas. “Instrumentu” mūzika mani vienmēr intriģējusi, un “Atkala” dziesmu iespaidā esmu radījusi atsevišķu gleznu ciklu.”

Albums “Atkala” fiziskajās un digitālajās tirdzniecības platformās būs pieejams no piektdienas, 8. decembra.

LA.lv