×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. septembris, 2012
Drukāt

“Instrumenti” turpina iekarot Eiropu

Foto - LETAFoto - LETA

Grupa “Instrumenti” Eiropā un citviet pasaulē ir vēl kaut kas jauns un svaigs, taču, neskatoties uz to, grupa turpina iekarot Eiropu un plāno darbus pie jauna dziesmu albuma ierakstīšanas.

Veiksmīga “Instrumentiem” izvērtās viesošanās Lietuvā aizvadītās nedēļas nogalē, kur grupas sniegumu atzinīgi novērtēja kādreizējais leģendārās britu rokgrupas “Pink Floyd” menedžeris Pīters Dženners.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja “Instrumenti” pārstāve Līva Pētersone, par mūziķiem atzinīgi izteicies ne viens vien ietekmīgs mūzikas industrijas pārstāvis, to skaitā ir arī “Glastonbury Festival” pārstāvis Martins Elburns.

“Ar Dženneru iepazināmies šā gada sākumā, kad viņš apmeklēja “Instrumentu” koncertu Holandē, Groningenā, festivāla “Eurosonic Noorderslag” laikā. “Instrumenti” nereti tiek aicināti piedalīties dažādos mūzikas industrijas šovkeisu festivālos, kur pulcējas mūzikas industrijas pārstāvji, lai iepazītos ar interesantākajām jaunajām grupām. Jau Groningenā “Instrumenti” tika atzīti par vienu no progresīvākajām jaunajām Eiropas grupām,” atklāja Pētersone.

Viņa norādīja, ka bijušajam grupas “Pink Floyd” menedžerim ir nenovērtējama pieredze un kontakti, kā arī patiesa cieņa pret grupu “Instrumenti” un vēlme palīdzēt tās attīstībā un rietumu valstu mūzikas tirgu iekarošanā, tādēļ jau oktobrī plānota kopīga tikšanās Londonā.

“Instrumenti” līdz šim ir izdevuši debijas albumu – “Tru”, kas tika izdots 2011.gada nogalē. “Protams, ļoti priecājamies par lielajiem panākumiem Latvijā. Šķiet, neviens iepriekš nav spējis piepildīt “Arēnas Rīga” zāli ar debijas albuma koncertu, – “Instrumenti” kā projekts Eiropā un citviet pasaulē ir vēl kaut kas jauns, taču, neskatoties uz to, mēs uz festivāliem ārzemēs tiekam aicināti regulāri, tāpat arī paralēli notiek dažādi procesi un projekti, par ko vēl publiski runāt nevēlamies,” sacīja grupas pārstāve.

Pēc viņas teiktā, grupai bijuši arī vairāki nopietni piedāvājumi no lielajām ierakstu kompānijām, taču visus piedāvājumus “Instrumenti” izskata ar vēsu prātu un nesteidzoties, izvērtējot, kā šo kompāniju plāni saskan ar mūziķu mākslinieciskajām vērtībām uz redzējumu.

Šoruden grupai “Instrumenti” vēl paredzēti pāris koncerti Eiropā, bet gada nogalē sāksies darbs pie nākamā albuma ieraksta.

Aizvadītajā nedēļas nogalē “Instrumenti” uzstājās Viļņas klubā “Loftas” festivāla “Vilnius Music Week” pasākumā. Jaunā mācību gada sākumā “Instrumenti” uzstājās uz Viļņas pilsētas svētku galvenās skatuves pie Katedrāles pašā Viļņas centrā vairāk nekā 12 000 skatītāju priekšā, un nākamajā dienā, 2.septembrī, Katedrāles laukumā “Instrumenti” piedalījās Lietuvas “TV3” sezonas atklāšanas koncerta tiešraidē.

Jau ziņots, ka bijušais leģendārās britu rokgrupas “Pink Floyd” menedžeris intervijā laikrakstam “Lietuvos rytas” pauda, ka latviešu grupa “Instrumenti” ir brīnišķīga un savdabīga.

“Tā ir viena no labākajām grupām, kādu esmu redzējis. Savdabīga un nelīdzinās nevienam citam,” viņš sacījis, jautāts par spilgtākajiem iespaidiem aizvadītajā festivālā “Vilnius Music Week”.

“Instrumenti” ir mūzikas projekts, kuru radīja divi akadēmiski izglītoti mūziķi – Shipsi jeb Jānis Šipkēvics juniors un Reynsi jeb Reinis Sējāns. Grupas popularitāte sākās 2009.gadā, kad tika izdots arī mini albums “Pandemiya”. Par veikumu grupa saņēma “Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu 2009” nominācijā “Labākā debija” un “Labākā dziesma” par dziesmu “Apēst tevi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+