Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
21. novembris, 2013
Drukāt

Internetu lieto 70%, viedtālruņus 27%, planšetdatorus – 9% Latvijas iedzīvotāju

LETA/EPALETA/EPA

epa03683152 Technicians demonstrate smart phones during the introduction of 4G technology by Telefonica Vivo company in Sao Paulo, Brazil, 30 April 2013. 4G technology should cover almost 50 % of urban area of six cities in the country which will be venues during Federations Cup in next June. EPA/Sebastião Moreira

Internetu rudenī pēdējo izmantojuši vidēji 70% jeb 1 203 000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina TNS pētījuma rezultāti. Pēdējā gada laikā Latvijā interneta lietotāju skaits ir saglabājies nemainīgs, jo arī 2012. gada atbilstošajā periodā internetu pēdējo sešu mēnešu laikā bija izmantojuši vidēji 70% Latvijas iedzīvotāju.

Regulāri – katru dienu – šogad rudenī internetu izmanto vidēji 58% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 2 procentpunktiem mazāk nekā 2012. gada rudens periodā.

TNS mediju pētījumu vecākā klientu vadītāja Signe Hokonena norāda, ka regulāro interneta lietotāju skaits saglabājies stabils visās iedzīvotāju vecuma grupās, bet samazinājies to Latvijas iedzīvotāju vidū, kas ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem. Internetu katru dienu šajā rudenī izmantojuši 55% iedzīvotāju vecumā no 40 līdz 49 gadiem, kas ir par 9 procentpunktiem mazāk nekā pirms gada. Analizējot interneta lietošanas izplatību pēc citiem sociāli – demogrāfiskajiem parametriem, redzams, ka salīdzinoši straujāks regulāro interneta lietotāju īpatsvara pieaugums vērojams citas tautības, kā arī nestrādājošo iedzīvotāju vidū, bet samazinājies latviešu, strādājošo, kā arī lauku iedzīvotāju vidū.

Pētījuma ietvaros tiek noskaidrota arī dažādu mobilo ierīču izplatība Latvijas iedzīvotāju vidū. Saskaņā ar 2013. gada rudens pētījuma rezultātiem viedtālruņus  lieto jau vairāk nekā ¼ daļa jeb 27% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt planšetdatoru lieto jau 9% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pētījuma ietvaros tiek mērīta dažādu interneta lapu – gan Latvijas, gan ārvalstu lietošanas paradumi.

Jaunākie pētījuma rezultāti liecina, ka joprojām visapmeklētākā interneta vietne pēc vidējās vienas dienas auditorijas rādītājiem Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 15 līdz 74 gadiem ir Google, kuru vidēji dienā apmeklē 43,7% jeb 749 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Otrajā vietā ar 28,6% jeb 490 tūkstošiem lielu auditoriju ierindojas e-pastu serveris Inbox, bet trešo vietu ieņem sociālais tīkls Draugiem.lv ar 26,2% jeb 450 tūkstošiem.

Pētījumu aģentūra TNS interneta patēriņa paradumu pētījumu TNS Latvia Digital, Rudens 2013 veica laika periodā no 2013. gada 5. augusta līdz 2013. gada 27. oktobrim. Izmantojot tiešās datorizētās intervijas (CAPI) respondenta dzīvesvietā, visā Latvijā tika aptaujāti 1492 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+