×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Irāna paziņo par kodolzemūdenes izstrādāšanu

Irāna sākusi izstrādāt savu pirmo kodolzemūdeni, intervijā ziņu aģentūrai “Fars” paziņojis flotes komandiera vietnieks admirālis Abass Zamini.

“Visām valstīm ir tiesības izmantot miermīlīgas kodoltehnoloģijas, tostarp savu kuģu dzinēju sistēmām,” viņš piebilda, norādot, ka Irānai nepieciešama ar kodolenerģiju darbināmu dzinēju sistēma, lai realizētu ļoti tālas distances operācijas. Sīkāku informāciju intervijā Zamini neatklāja.

Irāna regulāri paziņo par sasniegumiem militārajā jomā un zinātnē, tomēr vairumā gadījumā nespēj sniegt pierādījumus, kas tos apstiprinātu. Līdz ar to Rietumu militārie eksperti Irānas apgalvojumus regulāri apšauba. Pašreiz tikai dažām valstīm – ASV, Krievijai, Francijai, Britānijai un Ķīnai – ir kodolzemūdenes ražošanai nepieciešamās tehnoloģijas. Indijai ir modelis izstrādes stadijā.

Rietumvalstis apsūdz Teherānu, ka tā cenšas izstrādāt kodolbruņojumu, taču pati Irāna apgalvo, ka tās kodolprogramma domāta tikai un vienīgi civiliem mērķiem. Jau ziņots, ka nākamā Irānas un lielvaru tikšanās Teherānas kodolprogrammas jautājumos notiks 18. un 19.jūnijā Maskavā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+