Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
6. marts, 2015
Drukāt

Islama valsts kaujinieki iznīcina asīriešu senpilsētu (2)

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Islama valsts (IV) kaujinieki sākuši ar buldozeru palīdzību nolīdzināt antīkās Asīrijas pilsētas Nimrudas drupas, paziņojis Irākas tūrisma ministrs.

13. gadsimtā pirms mūsu ēras dibinātā Nimruda, viens no Irākas tūrisma stūrakmeņiem, atrodas aptuveni 30 km uz dienvidaustrumiem no Mosulas.

IV apgalvo, ka senās kapavietas un statujas ir “viltus elki”, kuri jāsagrauj. Jau pagājušajā nedēļā atklātībā nonāca videomateriāls, kurā redzami militāristi, kas ar āmuriem iznīcina Mosulas muzeja unikālās skulptūras. ANO to nosodījis kā kara noziegumu.

Pagaidām nav zināms precīzais kaitējuma apjoms, ko IV nodarījusi Nimrudai, taču jau februāra vidū tika izteiktas bažas par tās pastāvēšanu, tostarp par vietām, kas senpilsētā saistās ar Vecās Derības pravieša Nahuma vārdu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. sākumā šķita,ka tas ir slikti ka ievērojami artefakti tika izvesti no Austrumiem uz Eiropas muzejiem,tagad redzam,ka tas attaisnojās

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+