×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. maijs, 2012
Drukāt

Islāmisti Vācijā uzbrūk policistiem

Islāmisti Vācijā uzbrukuši policistiem, protestējot pret galēji labējo demonstrāciju, kuras dalībnieki izrādījuši pravieša Muhameda karikatūras, ziņo žurnāls “Der Spiegel”.

Kustība “Pro NRW”, kuru Vācijas Konstitūcijas aizsardzības birojs atzinis par labējo ekstrēmistu organizāciju, rīkoja demonstrāciju Zolingenē netālu no salafistu mošejas. Demonstrācijas dalībnieki izrādīja pretrunīgi vērtētās karikatūras, kuras 2005. gadā tika publicētas dāņu laikrakstā “Jyllands-Posten”, izraisot vardarbīgus protestus visā musulmaņu pasaulē. Uz to reaģējot, vairāki salafisti turbānos pēkšņi sāka ar akmeņiem apmētāt policistus, kas apsargāja demonstrāciju. Islāmisti kārtības sargiem uzbruka arī ar mietiem. Trīs policisti, kā arī kāds garāmgājējs guvuši ievainojumus, bet aptuveni 30 salafisti tika aizturēti.

“Pro NRW” izsludinājusi Muhameda karikatūru konkursu un paziņojusi, ka zīmējumi tiks izstādīti pie 25 mošejām, kas atrodas Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē. Kampaņa izvērsta, lai piesaistītu uzmanību pirms 13. maijā gaidāmajām Ziemeļreinas-Vestfālenes vēlēšanām. Iekšlietu ministrs Hanss Pēters Frīdrihs jau pagājušajā nedēļā brīdināja, ka konkurss un demonstrācijas pie mošejām var novest pie vardarbīgiem incidentiem, kā arī radīt draudus Vācijas vēstniecībām un uzņēmumiem ārvalstīs. Drošības dienesti bažījas, ka salafisti var izmantot šo provokāciju kā iespēju vairot pašu popularitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+