×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Īstenos kampaņu “Pērkam Latvijas preci!”; Straujuma kļūs par tās patronesi (19)

Foto: LETAFoto: LETA

Laimdota Straujuma piedalās AS "Tukuma piens" biezpiena ražotnes atklāšanas pasākumā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LRTK), lai atbalstītu Latvijas pārtikas ražotājus, īstenos kampaņu “Pērkam Latvijas preci!”, savukārt Ministru prezidente Laimdota Straujuma piekritusi kļūt par kampaņas patronesi, trešdien žurnālistiem pēc tikšanās ar Straujumu teica LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

“Premjere arī šodien apliecināja, ka faktiski viņa ir gatava būt par Latvijas produkcijas pirkšanas patronesi. Es domāju, tā arī paliks. Mēs arī no savas puses pilnīgi noteikti aktivizēsim kampaņu “Pērkam Latvijas preci!”. Ja mēs veikalā nopērkam preci, kas nav Latvijā ražota, mēs ar to pašu atbrīvojam no darba, iespējams, kādu savu radinieku, draugu vai klasesbiedru,” teica Endziņš.

Tāpat LTRK vadītājs informēja, ka tikšanās laikā ar premjeri pārrunātas aktualitātes, kas saistītas ar eksporta atbalstu, finansējuma pieejamību biznesam un nodokļu stratēģijas jautājumiem.

Saistībā ar eksporta atbalsta jautājumiem, Endziņš atzīmēja, ka tam jābūt galvenajai Latvijas prioritātei. Eksports jāatbalsta, aktivizējot finanšu līdzekļu pieejamību un valsts lobiju eksporta tirgus attīstībā.

Savukārt, runājot par nodokļu politiku, Endziņš uzsvēra, ka svarīga ir stabila un prognozējama nodokļu vide. “Kas attiecas uz nodokļu politikas lietām, ir svarīgi, lai būtu prognozējama, stabila nodokļu vide. Mēs saprotam arī to, ka šī valdība strādās līdz vēlēšanām un vēlēšanas faktiski ir te pat. Bet es ļoti priecājos, ka mēs esam vienojušies sākt darbu pie nodokļu politikas stratēģijas,” teica LTRK vadītājs, norādot, ka, visticamāk, nodokļu stratēģijas izstrādi nāksies pabeigt jaunajai valdībai.

Savukārt Straujuma pauda viedokli, ka ir jāpieņem nodokļu attīstības programma, lai uzņēmēji tuvākos piecus gadus zinātu, ka nekas netiks mainīts. Premjere pauda gatavību uzdot Ekonomikas ministrijai un Finanšu ministrijai strādāt pie nodokļu attīstības programmas.

Tāpat Straujuma pauda atbalstu saprātīgam Latvijas pārtikas ražotāju protekcionismam. “Es to tomēr gribu nosaukt par saprātīgo protekcionismu – visiem mums kopā – sabiedrībai, gan ēst mūsu Latvijas produktus, gan skatīties, ko mēs izmantojam. Tas ir ļoti svarīgi sevišķi pašvaldībām, valsts iestādēm, veidojot iepirkumus. Es to pilnīgi atbalstu, jo reģionālie produkti – tā ir kvalitāte, kas mums nepieciešama,” teica Straujuma.

Jau vēstīts, ka Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām valstīm. Embargo attiecas uz liellopu gaļas, cūkgaļas, augļu un dārzeņu produkcijas, putnu gaļas, zivju, siera, piena un piena produktu importu no ES, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Varētu jau pirkt, ja 1. būtu lietišķa ķimikāliju lietošanas kontroles sistēma, jo ķimizācija sit augstu vilni un visi ir apmierināri, 2. ja PVD strādātu pēc būtības ar ražotājiem nevis dīrātu deviņas ādas realizētajiem, 3. ja PVD nebūtu tik korumpēta un lielākajā daļā neprofesionāla. Tātad – tomēr izvēlei ir jābūt un Latvijas prece ne vienmēr nozīmē to, ka tā ir veselīgāka.

 2. Jā pilnīgi atbalstu.
  Un vēl stingri pateikt nē amerikāņiem viņu ģeomodificētai pārtikai.

 3. Nepirksu so produktus ko reklames si patronese DEMISIJU sai melei.

 4. dāņi ar saviem cīsiņim jau nospidās…

 5. vienkārša tautiete Atbildēt

  Es jau labprāt to preci pirktu vairāk, bet ko lai dara, ka siers fantastiski dārgs, jogurts , saldējums un kefīrs u.c. piena produkti ir tik dārgi, ka jāpadomā, vai man to vajag, ja naudas ir tik, cik tās ir? Un it kā vērtīgākā sviesta vietā ēdam augu tauku pastu maisījumu, jo sviests arī ir tik dārgs! SAMAZINIET PVN PĀRTIKAI UN MĒS TO PIRKSIM UN ĒDĪSIM VAIRĀK!

  • Хочу вас огорчить-экономите сейчас на трансжирах-потом придется раскошелиться на таблетки от холестерина.
   А они ой какие дорогие:)

 6. Centrāltirgus, kā jau ierasts, ar prieku atsauksies premjeres aicinājumam: Latvijas tomātu, gurķu, ķiploku un kartupeļu grēdām nu pievienosies arī Mārupes banāni un ananasi no Cēsu rajona …

 7. Ja ir laba kvalitātes un cenas attiecība es to daru arī bez nekādām kampaņām. Ja prece ir atvainojiet s*ds vai pārmērīgi dārga, atvainojiet vēlreiz, bet iebāziet to preci šokolādes krāsas caurumā ar visu kampaņu piedevām. No patriotisma paēdis nebūsi, visu nosaka cena un kvalitāte

  • ..Griebiet teikt, ka tai ievestajai gaļai, kas nemaz pēc gaļas negaršo, augļiem, kas pārsātināti ar ķīmijām, kā arī piena produktiem, ir augstāka kvalitāte par mūsu valstī izaudzēto un saražoto???

   • Varbūt lietderīgāk ir rīkot akciju “Eiropai līdzvērtīgu lauksaimniecības atbalstu” vai “Par politiķiem, kas nepazemo savu valsti”…

 8. Viss jau pareizi, tikai domāju, ka šāda veida akcijas, “Pērkam Latvijas preci!”, nepieciešamas ne tikai šobrīd, tādām akcijām (valsts atbalstam) bija jābūt gan iepriekš, gan turpmāk, un vienmēr!

 9. Es jau sen to daru, man nebija Vienotības pseidopatriotisms vajadzīgs.

 10. Saeimas vēlēšanas nāk – jāsāk kampaņas bīdīt!

  • Pārlasījies programmas, ka nevari atšķirt, kur sākas, kur beidzas cilvēka faktors. Labāk nedarīt neko, tukši pļāpāt? Kuram tad būtu jāaicina cilvēki- aktierim vai kādam autobraucējam, visiem zemniekiem jāstāv un jābrēc vienā balsī- palīdziet? Katram savs darbs jādara, Straujumai jāaicina cilvēkus domāt, un viņa to dara. Nevajag mūžīgi sacerēt pašam savas programmas. Ja taisi, Edge,partiju, tad arī uztaisi, bet nesprēgā pa tukšo. Apsmērē sviestmaizīti ar Latvijas sviestu un latvijā ražotu dilli uzgriez, ja vari, desas šķēlīti klāt. Pienu uzdzer un palasi, kā citur pasaulē klājas.

 11. ka tik nav pretējs efekts ,ņemot vērā visas Vienotības cūcības!

 12. Pirksim pašmāju produktus, jo tie ir gan veselīgi, gan kvalitatīvi. Vai tiešām nespējam iekustināt patriotismu sevī un apkārtējos? Kāda gan esam duma tauta, ja nedomājam, ka pašu saražotais vienmēr ir jāatbalsta. Letiņi, letiņi, aiz robežas aizbraukušie ilgojas pēc Latvijas precēm – Īrijā, Vācijā un citviet. Izrādās, aizliegums uzrāda, cik spējīga tauta esam – tik daudz visa kā ražojam. Baltijas ceļš vēl ir dzīvs un svarīgs, tāpat atbalsts – savstarpēji, lai dzīvotu mierā.

  • nopirkt Latvijas preci,kad ieejot Maxima veikalā redzi,ka Igaunijas un Lietuvas piens ir par apm 10 eirocentiem lētāks nekā Latvijas ražotāju.Notiek atklāta nekaunīga diskriminācija.

 13. Brīvā tirgus apstākļos, neskatoties uz PVN samazināšanu, iepirkumu cenas noteiks pārdevējs!!! Zemnieks saņems krietni mazāk jo ņemot vērā graudaugu cenas,kuras nesamazināsies,izdevumi zemniekiem nesamazināsies.Tas nozīmē ka būs problēmas ar kredītu atdošanu,algām darba spēkam u.t.t..Rezultātā zemnieks neizturēs un reāli mazie zemnieki bankrotēs .Tātad jāmeklē produkcijas noieta tirgus……

 14. Ar saukļiem un aicinājumiem vien par maz Atbildēt

  PIetiek jau ar padomjlaika kampaņām! Nekavējoties jūtami jāsamazina ir PVN likme pārtikai,lai Latvijas zemnieki-pārtikas ražotāji būtu konkurētspējīgi vismaz iekšzemes tirgū!

Draugiem Facebook Twitter Google+