×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Itālijas policija izmanto “Facebook” mafijas locekļu meklēšanā

Foto - AFPFoto - AFP

Itālijas policija izmanto sociālo tīklu “Facebook” mafijas locekļu tvarstīšanai, jo bēguļošanas laikā gangsteri nespēj atturēties no sava statusa atjaunošanas, ziņo laikraksts “L’Espresso”.

“Mums tas ir svarīgs instruments,” laikrakstam norādīja Milānas policijas detektīvu priekšnieks Alesandro Džuliano. “Tas parāda savstarpējās saites starp cilvēkiem. Arī fotogrāfiju materiāls ir sākuma punkts izmeklēšanām,” atzīmēja Džuliano. Laikrakstā minēti piemēri, kā mafijas locekļi izmantojuši “Facebook” izspiešanai, nāves draudu nosūtīšanai un narkotiku piegāžu organizēšanai. Sociālais tīkls nereti tiek izmantots, arī lai demonstrētu savu aprindu ietekmi. “Tas ļauj mums labāk saprast, kā viņi darbojas,” atzīmēja Džuliano.

“”Facebook” ļauj izplatīt vēstījumus vienkāršā un tiešā veidā,” norādīja Neapoles prokurors Antonelo Ardituro. Piemēram, kāds mafijas loceklis publiskojis šādu frāzi: “Aci pret aci, zobu pret zobu. Neizrādīt žēlastību.” Vīrieša profils “Facebook” atklāja, ka viņš ir Ala Pačīno filmas “Scarface” (“Seja ar rētu”) fans un dzimšanas dienā cienājis draugus ar kūku, kuru rotājuši divi šokolādes ieroči. Policija izmanto “Facebook” arī algotu slepkavu izsekošanai. Vairāki kriminālnoziedznieki notverti, jo neuzmanīgi publiskojušo fotogrāfijas, pēc kurām bijis iespējams identificēt viņu atrašanās vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+