×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Iveta Vējone: slimība cilvēkus nešķiro (8)

Foto - Valsts prezidenta kancelejaFoto - Valsts prezidenta kanceleja

Slimība cilvēkus nešķiro, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa dzīvesbiedre Iveta Vējone.

Viņa uzsvēra, ka visus lēmumus par ārstēšanos prezidents pieņēmis pats, būdams pie skaidras apziņas. Kad kļuvis zināms, ka ir nepieciešams veikt sirds operāciju, nevienu brīdi nav bijusi doma, ka tā varētu tikt veikta ārpus Latvijas.

Vējone pieļāva, ka prezidenta slimība varētu būt “iestaigāta”, ko veicinājusi lielā aizņemtība un stress. “Bieži vien cilvēki, it īpaši vīrieši, domā, ka vajag pagulēt mājās pāris dienas, un visas slimības pāries, bet tā nenotiek,” sacīja Vējone.

Tāpat Vējone atzina, ka ģimenē pārrunāta arī prezidenta turpmākā darbība pēc tam, kad viņš būs beidzis ārstēšanos. “Esmu viņam teikusi, ka būs vairāk jāklausa mani un regulārāk jāiet pie ārsta, taču teikt jau var visu ko, bet laiks rādīs, kā būs,” sacīja Vējone.

Prezidenta dzīvesbiedre vairākkārt pateicās ārstiem par veikto darbu un sabiedrībai par sniegto atbalstu.

Jau ziņots, ka Vējonim veikta sirds operācija, jo sepses infekcija bija bojājusi sirds vārstuli, kas nomainīts ar protēzi. Prezidents atrodas intensīvās terapijas nodaļā nepārtrauktā ārstu uzraudzībā.

No 20.janvāra prezidenta pilnvaras uz slimības laiku ir uzticētas Saeimas spīkerei Inārai Mūrniecei (NA), lai Vējonis veltītu visus spēkus un uzmanību atveseļošanās gaitai.

Valsts prezidenta kanceleja izplatījusi Vējoņa videouzrunu, kas ir pirmā prezidenta pirmā publiskā runa slimības laikā. Vējonis informē, ka viņš arī slimības laikā seko norisēm valstī, ir gandarīts, ka jaunās valdības veidošanas process ir iegājis finiša taisnē un arī slimnīcā pakāpeniski atsāks pildīt savus pienākumus.

“Mīļie Latvijas ļaudis! Paldies par Jūsu labajām domām un vārdiem! Jūsu mīlestība dod spēku ātrāk izveseļoties. Tā stiprina mani un manus mīļos,” pauž prezidents.

Vējonis norāda, ka arī slimības laikā seko norisēm valstī un pauž gandarījumu par to, ka jaunās valdības veidošanas process ir iegājis finiša taisnē. “Esmu pateicīgs Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei par manas vietas izpildīšanu slimības laikā. Atrodoties slimnīcā, pakāpeniski atsākšu pildīt Valsts prezidenta pienākumus,” viņš atklāj.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Mēs visi bez apģērba un titula esam vienādi.Galvenais ir mūsu dvēsele un cilvēcība.Nevajag uzmākties sirgstošam cilvēkam un viņa tuviniekiem,tas atveseļošanās procesu veicinās nevis bremzēs!Ļausim atgūties visiem,gan ārstiem,gan pacientiem!No,, pārdegšanas ,,un ,,iestaigātas,,slimības,tagad visvairāk ir vajadzīga atpūta un miers.Saudzēsim viens otru!

  2. Turaties!Lai Dieviņš palīdz!Viss būs labi!

  3. Tad nevajadzētu arī šķirot tos, kuri maksā un kuri ārstējas par velti un tos, kuriem jāgaida gadiem uz operāciju un tos, kurus operē uzreiz.

  4. Es apbrīnoju žurnālistus,kuri var uzmākties cilvēkiem arī grūtos brīžos.Ko tik svarīgu un jaunu no šīs intervijas uzzināja? Jau necilvēcīgi bija uzplīties prezidentam slimnīcā.Viņi ir tādi paši civēki kā jebkurš no mums.Vai mums tas viss patiktu??? Lai laba veselība prezidentam !

  5. Lai laba un izdevusies izārstēšanās, mūsu Prezidenta kungam.

  6. Cerams, ka viss labi beigsies, un mums būs jauns prezidents

  7. Būs labi,savādāk nemaz nevar būt.

  8. Veselību Valsts prezidentam. Vēlu izveseļoties.

Draugiem Facebook Twitter Google+