Kultūra
Kultūrpolitika

VIDEO. Izbaudi Rundāles pils burvību ziemas noskaņās!0

Publicitātes foto

Rundāles pils muzejā tapis noskaņu video, kas aicina izbaudīt pils burvību gada tumšajos mēnešos. Rundāles pils, kas celta 18. gadsimta pirmajā pusē pēc slavenā arhitekta Frančesko Rastrelli projekta, bijusi Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence.

Zīmīgi, ka arī mūsdienās pils galvenokārt tiek apmeklēta vasarās. Diemžēl pašu radītā burzma viesiem nereti sagādā diskomfortu.

Savukārt no vēla rudens līdz pavasarim muzejā valda miers. Šajā laikā iespējams izbaudīt intīmu, noslēpumaini valdzinošu gaisotni, īpaši stundās, kad ekspozīciju telpās iemirdzas trauslās un elegantās stikla lustras.

“Cilvēki, kas muzejā bijuši ziemas sezonā, vienprātīgi atzīst, ka tas ir pats labākais laiks nesteidzīgam apmeklējumam, jo rodas iespaids, ka pils pieder tikai viņiem, un nekas netraucē piedzīvot emocijām bagātus mirkļus vai pievērst nedalītu uzmanību visam, kas šķiet interesants,” uzsver muzeja speciāliste Ruta Bemberga.

Īpašas noskaņas valda pirms Ziemassvētkiem – decembra otrās nedēļas nogalē Baltajā zālē tiek ienesta un izrotāta kupla egle, kas slejas līdz pašiem griestiem.

LA.lv