×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Izdienas pensiju kārtības maiņas gadījumā kultūras darbinieki sola “barikādes”

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Ja tiks mainīta esošā izdienas pensiju piešķiršanas kārtība, tās būs kultūras darbinieku barikādes un kultūras darbinieki izies ielās, intervijā LNT otrdien vēlreiz apstiprināja Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas vadītājs Aldis Misēvičs.

Pagājušajā nedēļā notikusi arodbiedrības tikšanās ar Labklājības ministrijas pārstāvjiem un puses nav varējušas vienoties, bijušas dažādās ierakumu pusēs. Tagad labklājības ministre Ilze Viņķele tiks aicināta uz arodbiedrības padomes sēdi, lai viņu izjautāt varētu arodbiedrības biedri un izteikt viedokli par plānotajām izmaiņām.

“Vēlreiz vērsīsim uzmanību, ka likumam jāpaliek tādam, kāds tas ir. Ja tā nenotiek, tad šis nu reiz ir tas gadījums, ka tās ir mūsu barikādes 2013. Tad būs jāiet ielās. Par to mēs esam runājuši un mūsu cilvēki tam ir gatavi,” sacīja Misēvičs.

Arodbiedrība uzskata, ka likumu nedrīkst grozīt, kamēr netiek piedāvāts kaut kas labāks, bet koncepcija vērsta uz to, ka situācija pasliktināsies.

Šobrīd likums paredz, ka tiesības uz izdienas pensiju ir personām, kuras ne mazāk kā 10 gadus strādājušas attiecīgajā profesijā, sasniedzot šādu vecumu: baleta un cirka mākslinieki — 38 gadus;solisti vokālisti — 45 gadus; orķestru mākslinieki — 50 gadus; koru mākslinieki — 50 gadus; leļļu teātru aktieri — 50 gadus; teātru aktieri — 55 gadus.

Pēc Labklājības ministrijas vērtējuma, Latvijā ir nepamatoti zems izdienas pensijas pieprasīšanas vecums, tāpēc ministrija rosina no 2016.gada to pakāpeniski paaugstināt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+