Mobilā versija
Brīdinājums +27.6°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
26. aprīlis, 2017
Drukāt

Izmeklējot lietu par izspiešanu, rodas aizdomas par citiem noziegumiem (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Valsts policijai (VP) ir aizdomas, ka nesen par 4000 eiro izspiešanu no izsoles dalībnieka aizturētās personas ir pastrādājušas vēl citus līdzīgus noziegumus.

VP Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja, kas vērsts uz ekonomisko noziegumu apkarošanu, priekšnieka pienākumu izpildītājs Igors Tomaševs šodien žurnālistiem pastāstīja, ka martā aizturēja divas persona aizdomās par aptuveni 4000 eiro izspiešanu juridiskai personai, kura dzīvokļa izsoles laikā nosolīja Rīgā esošu nekustamo īpašumu.

Aizdomās turētās personas, piedaloties izsolē, apstrīdēja izsoles aktu un izsoles gaitu, lai šādi liktu mākslīgus šķēršļus jaunajam īpašniekam iegūt tiesības uz īpašumu. Tāpat personas, iesniedzot dokumentus tiesā, bija piedeklarējušās Kubā, kas automātiski pagarināja tiesvedību uz gadu.

“Konkrētajā gadījumā abas aizturētās personas piedalījās izsolē un apstrīdēja tiesu izpildītāja aktu tiesā, piedeklarējās Kubā un vēlāk sazinājās ar jaunajiem īpašniekiem, kuriem pieprasīja aptuveni 4000 eiro. Noziedznieki izvirzīja nosacījumu, ka samaksas gadījumā viņi atsauks savu sūdzību,” skaidroja Tomaševs.

Noziedznieki aizturēti naudas saņemšanas brīdī. Pirms naudas saņemšanas aizdomās turētie bija izteikuši draudus, ka nekustamo īpašumu sabojās vai izdarīs ko citu, lai tikai jaunie īpašnieki netiek pie šī īpašuma.

“Izmeklējot lietu, mēs sapratām, ka šis nav vienīgais gadījums. Tā ir shēma, kas atstrādāta vairākkārt,” uzsvēra Tomaševs. Šis gadījums nav vienīgais un izmeklēšana turpinās.

Policija aicina šādos gadījumos ar noziedzniekiem nesadarboties, bet vērsties policijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai tad šādam reketam caur izsoļu rezultātu apstrīdēšanu vispār būtu jēga, ja izdomāto shēmu nepiesegtu “tūdaliņu” tieslietu “jumts”?

  2. Interesanti, es arī varu piedeklarētieds Kubā ? Varbūt vēl piedeklarēties Internetā ?

Sapratu, ka te galvenais ir "stabilitāte" – Smiltēns izstājas no cīņas (5)Līdzšinējais “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Viņš pametīs partiju un arī “Vienotības” frakciju Saeimā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+