×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2012
Drukāt

Izraēlas flote sākusi uzbrukumu uz Gazas joslu ceļā esošajam kuģim

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Uz Gazas joslu ceļā esošais zviedru kuģis “Estelle”, uz kura atrodas 17 aktīvisti no Kanādas, Izraēlas, Norvēģijas, Zviedrijas un ASV, ticis pakļauts Izraēlas karaflotes uzbrukumam, sestdien ziņo akcijas rīkotāju pārstāve.

“”Estlele” šobrīd pakļauta uzbrukumam. Es tikko no viņiem saņēmu ziņu pa tālruni,” aģentūrai AFP no Stokholmas pavēstīja organizācijas “Ship to Gaza” Zviedrijas nodaļas pārstāve un bijusī Kanādas parlamenta deputāte Viktorija Strenda. “Pirms zināma laika viņi sacīja, ka tiem seko karakuģi, taču mēs nezinām, ko viņi īsti gribēja teikt,” paziņoto, ka pakļauti uzbrukumam.

Izraēlas armija apstiprinājusi, ka tās kuģi atrodas “Estlele” tuvumā, taču noliedza, ka būtu noticis uzbrukums. Izraēlieši arī noliedz, ka viņu būtu uzkāpuši uz “Estlele” klāja.

“Izraēlas flote mēģināja ar viņiem uzņemt sākotnējos kontaktus, taču viņi nav atbildējuši, un šobrīd nekas vairāk nav noticis,” pavēstīja armijas pārstāve.

Uz jautājumu, vai ir veikti mēģinājumi aktīvistu kuģi apturēt vai to ieņemt, viņa atbildēja: “Šobrīd nē.”

Kā ziņots, “Estelle” pagājušajā sestdienā izbrauca no Neapoles ostas. Uz kuģa esošo aktīvistu mērķis ir pārraut Gazas joslas blokādi un nogādāt palestīniešu islāsmistu grupējuma “Hamas” kontrolētajā teritorijā humānās palīdzības kravu.

Izraēla jau iepriekš brīdināja, ka tā ir apņēmusies uzturēt Gazas joslas blokādi, lai neļautu uz turieni piegādāt ieročus, un ka tā izmantos visus līdzekļus, lai kuģi apturētu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+