×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

Izsludina pensionāru vēstuļu akciju 


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas pensionāru federācija (LPF) vakar Mālpilī Vidzemes pensionāru biedrību konferencē izsludināja vēstuļu akciju, kuras mērķis ir panākt, lai mazās pensijas tiktu indeksētas jau nākamgad. 


 

LPF priekšsēdētāja Aina Verze minēja skaitļus – vairāk nekā 344 tūkstoši pensionāri saņem pensiju, kas mazāka par 200 latiem. Minimālā pensija – 49,50 lati. Ap 74% veco cilvēku pensija ir mazāka par iztikas minimumu, kas šobrīd ir 176 lati. Federācija vairākkārt vērsusies gan pie labklājības ministres, gan valdības, ka, attīstoties ekonomikai, pienācis laiks padomāt arī par vecāko paaudzi, kas slīgst arvien dziļākā nabadzībā. LPF iepriekš iesniegtie priekšlikumi nav saklausīti, tādēļ cita ceļa neesot kā rīkot pensionāru vēstuļu akciju.

“Esam izšķīrušies par šādu nevardarbīgu pretošanās akciju, jo mūsu paaudze nav pelnījusi doties klaigāt uz ielām,” uzrunājot kupli pārstāvētos Vidzemes pensionārus, sacīja LPF Veselības komitejas vadītāja Maruta Muste. “Mēs ar savu darbu esam pelnījuši, lai pensiju sistēmu sakārtotu un mēs varētu dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi.”

Federācija aicina vēstules adresēt valsts amatpersonām – Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim vai Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai. Vēstulē jāpastāsta, cik liela ir piešķirtā vecuma pensija, kāds ir darba stāžs, vai pensionārs var izdzīvot ar piešķirto summu, kam galvenokārt to tērē. Valdība tiek aicināta atjaunot pensiju indeksāciju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+