×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

Izsludināta pieteikšanās Latvijas Arhitektūras gada balvai

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) trešdien izsludinājusi darbu pieteikšanu Latvijas Arhitektūras gada balvas 2016.gada konkursam, aģentūra BNS uzzināja LAS.

Latvijas Arhitektūras gada balvas darbi tiek vērtēti divās kategorijās – “Objekti” un “Procesi”. Kategorijā “Objekti” var pieteikt darbus septiņās apakškategorijās: jaunbūves – sabiedriskas ēkas; jaunbūves – dzīvojamās ēkas; jaunbūves – privātmājas; pārbūve, rekonstrukcija; restaurācija; interjers; vides objekti (t.sk., ainavu arhitektūras un pilsētbūvnieciski objekti).

Jau vairākus gadus konkursā ir arī kategorija “Procesi” – tajā var pieteikt darbus, kas saistīti ar arhitektūras procesiem, piemēram, grāmatas, periodiskus vai citus izdevumus, interneta resursus, TV vai radio raidījumus, pētījumus, izstādes, izglītojošus vai sabiedriskus pasākumus, mākslas darbus u.tml.

Darbus var pieteikt viena mēneša laikā – līdz 24. martam, un to pieteicējs var būt darba autors vai cita ar darbu saistīta persona (piemēram, īpašnieks vai pasūtītājs), ikviena fiziska vai juridiska persona, kā arī pašvaldības, sabiedriskas organizācijas u.c. Darbi jāiesniedz elektroniski LAS mājaslapā.

Savienībā atzīmēja, ka Latvijas arhitektūrā pagājušais gads ir bijis pamanāms laiks – no jauna celti vai atjaunoti liela mēroga un funkcionāli svarīgi objekti. Taču uz Latvijas Arhitektūras gada balvu tikpat nopietni var pretendēt arī mazi, vēl nepamanīti darbi, kuri ir pelnījuši, ka tos ievēro un novērtē, jo balva tiek piešķirta nevis par lieliem vai maziem darbiem, bet – par labu arhitektūru.

“Kas ir laba arhitektūra ir jautājums, uz kuru nav vienkārši atbildēt, taču darbu iesniegšana Latvijas Arhitektūras gada balvai, to vērtēšana un apbalvošana ir regulāra iespēja mums visiem – ne tikai arhitektiem, bet visiem arhitektūras lietotājiem, ikvienam – par to padomāt un tuvoties atbildei,” norādīja Latvijas Arhitektu savienības prezidente Gunta Grikmane.

Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteiktos darbus vērtē divas žūrijas – vispirms nacionālā, pēc tam – starptautiskā. Nacionālās žūrijas sastāvā šogad ir Viesturs Celmiņš, Didzis Jaunzems, Uģis Kaugurs, Juris Mitenbergs, Evelīna Ozola, Sintija Vaivode un Edgars Zvirgzdiņš.

Konkursa apbalvošanas ceremonija notiks 19. maijā, kad tik pasniegtas vairākas Gada balvas un viena Lielā gada balva. Apbalvošanas nedēļā plānotas ārvalstu lektoru publiskas lekcijas, kā arī tiks publiskai apskatei atklāta konkursa labāko darbu izstāde.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Tas ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Pasākums tiek organizēts ar Kultūras ministrijas un Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+