×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Izsludināts ES karoga jubilejai veltītas monētas konkurss

Foto - LETAFoto - LETA

Arī Latvijas mākslinieki var piedalīties Eiropas Savienības (ES) karoga 30.jubilejai veltītas divu eiro piemiņas monētas dizaina konkursā.

Atzīmējot ES karoga 30. gadskārtu, šogad visas eirozonas dalībvalstis kopīgi emitēs divu eiro piemiņas monētu.

Monētas dizains tiks izvēlēts atklātā konkursā. Interesenti darbus konkursā var iesniegt līdz 20. martam, nosūtot Latvijas Bankas Monētu daļai uz e-pastu “monetas@bank.lv”. Otrajai kārtai žūrija izvēlēsies piecus labākos darbus – monētu dizaina paraugus, bet to risinājumu, kas pārtaps monētā, maija baigās izvēlēsies ES pilsoņi. Monētas dizains tiks izraudzīts balsojumā Eiropas Komisijas speciāli šim mērķim izveidotā interneta vietnē – piedalīties balsojumā tiks aicināti visi ES pilsoņi un rezidenti.

Konkursā uzvarējušā monētas dizainparauga autors apbalvojumā saņems ceļojumu.

Pirmo monētu laišana apgrozībā plānota no jūlija.

Piemiņas monētām ir tādas pašas iezīmes un Eiropas puse kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku tām attēlots piemiņas motīvs.

Katru gadu ikviena eirozonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildu tam visas eirozonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu par kopēju ES valstu tēmu.

Kā ziņots, Latvija februārī izdeva pirmo no šogad plānotajām divu eiro piemiņas monētām. Tā veltīta Latvijas prezidentūrai ES Padomē. Šogad plānota arī otra piemiņas monēta, un tā būs veltīta stārķim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+