×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Izstādē – viss par skolu un augstskolām

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Starptautiskajā izglītības izstādē “Skola 2013”, kas no rītdienas līdz 3. martam notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, piedalīsies vairāk nekā 140 dalībnieku no 11 valstīm – Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Vācijas, Kanādas, ASV, Dānijas, Lielbritānijas, Izraēlas un Nīderlandes –, sniedzot visaptverošu informāciju par valsts un privātajām augstskolām, vidusskolām, koledžām, arodskolām, tālmācību, e-studijām, kā arī dažādiem mācību kursiem.


Līdz ar to izstādē ikviens varēs uzzināt par jaunākajām un populārākajām mācību programmām Latvijā un ārzemēs.

Topošie vidusskolu absolventi gūs aktuālāko informāciju par studiju programmām, uzņemšanas noteikumiem, studentu dzīvi un citiem svarīgiem jautājumiem, varēs konsultēties ar pieredzējušiem pasniedzējiem, augstskolu pārstāvjiem un studentiem. Topošie studenti uzzinās par uzņemšanas kārtību un noteikumiem augstskolās, budžeta vietām, izglītības iestāžu ārpusstudiju aktivitātēm, apmaiņas studijām ārzemēs.

Būs iespējams gūt informāciju par studiju un arī darba iespējām ārzemēs. Piemēram, Igaunijas augstskolu pārstāvji stāstīs par studiju iespējām lielākajās Igaunijas augstskolās, bet Kanādas vēstniecība Latvijā vēstīs par studiju un darba iespējām Kanādā, ļaujot iepazīties ar vairāk nekā 
10 000 programmām, ko piedāvā 95 Kanādas universitātes, un 8000 programmām 150 koledžās.

“Izstādes apmeklētājus sagaida arī dažādas interesantas aktivitātes, konkursi un prezentācijas,” sola izstādes “Skola 2013” projekta vadītājs Valts Jirgensons.

Kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes studentiem tehniskās jaunrades darbnīcās apmeklētāji varēs atklāt ungāru arhitekta Erno Rubika izgudrotā kubika-rubika salikšanas mākslu un likt lietā radošo talantu un fantāziju, lai radītu ko jaunu.

Biznesa augstskolas “Turība” stenda apmeklētājiem piedāvās apskatīt īstu tiesas zāli un inscenētu biznesa inkubatoru, izveidot un savā īpašumā iegūt ID karti ar īstiem pirkstu nospiedumiem, kā arī tikties ar uzņēmēju miljonāru. Banku augstskola aicinās piedalīties konkursā “Atrodi naudu!” un laimēt atlaidi studiju maksai, kā arī izkalt pašiem savu monētu.

Rīgas Juridiskās augstskolas stendā ikviens skolēns bez maksas varēs uzrakstīt un nosūtīt pastkarti pats sev, kuru saņems neilgi pirms vidusskolēnu noslēguma eksāmeniem. Ventspils Jaunrades nama planetārijs informēs par planetārijā piedāvātajām 3600 filmām, kas ļauj ienirt zemūdens pasaulē un kosmosa dzīlēs.

Valsts izglītības satura centrs jau piekto reizi izstādes laikā organizēs profesionālās meistarības konkursu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem “Jaunais profesionālis 2013”. Tajā šogad piedalīsies 300 topošo profesionāļu.

Konkursa aktivitātes un paraugdemonstrējumi sniegs priekšstatu par to, kādas profesijas apgūstamas izglītības iestādēs un kādas mūsdienīgas tehnoloģijas šajās profesijās jāizmanto, bet konkursa uzvarētājiem tiek solīta iespēja savas prasmes pierādīt arī Eiropas līmeņa jauno profesionāļu konkursos. Savukārt profesionālās izglītības skolu pedagogiem izstādes laikā būs iespēja apmeklēt bezmaksas profesionālās pilnveides seminārus 16 nozarēs.

Līdztekus izstādei “Skola2013” notiks arī “Latvijas grāmatu izstāde 2013”. Abus pasākumus var apmeklēt ar vienu ieejas biļeti.

 

Fakti

No 28. februāra līdz 2. martam izstādes darba laiks būs no pulksten 10 līdz 18, bet svētdien, 3. martā, – līdz plkst. 17.

Ieeja izstādē pieaugušajiem – trīs lati, bet skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,50 lati. Ja apmeklētāji ieradīsies grupās, kurās būs vismaz 10 cilvēki, ieejas biļete maksās divus latus katram.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+