×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Izstādi “Latviskās dvēseles raksti” varēs aplūkot Luksemburgā

Reiņa Oliņa fotoReiņa Oliņa foto

Izstāde "Latviskās dvēseles raksti" Luksemburgā apskatāma vēl līdz 7. jūnijam.

Latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīto izstādi “Latviskās dvēseles raksti” 7. maijā atklās Neiminsteres Abatijā Luksemburgā, vēsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Izstāde ir stāsts par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un par tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām. Izstādē eksponēti 26 tērpi no Tautas tērpu centra “Senā klēts”, kā arī priekšmeti no Latvijas muzeju krājumiem – fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. Audiovizuālais noformējums atspoguļo dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē.

Izstādi Latviskās dvēseles raksti” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Projekta vadītāja Linda Rubena, mākslinieks Jurģis Krāsons, satura koncepta autori – Valdis Celms un Toms Skābardis.
Izstāde ir viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas pasākumiem, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Šajā ekspozīcijā atklājas arī viena no programmas tematiskajām līnijām – Dziesmu un deju svētku tradīcija. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu un Latvijas vēstniecību Beļģijā un Luksemburgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+