Pasaulē
Eiropa

Atrasta meklēšanā izsludinātā “nacistu ome”0

Foto EPA/LETA

Vācijas policija aizturējusi par holokausta noliegšanu vairākkārt notiesāto 89 gadus veco Urzulu Hāferbeku, kas nebija ieradusies uz viņai tiesas piespriestā cietumsoda izciešanu.

Vācu mediju par “nacistu omi” dēvētā sirmgalve oktobrī tika notiesāta par astoņiem kūdīšanas gadījumiem, un viņai tika piespriesti divi gadi cietumā.

Tomēr viņa tiesas noteiktajā laikā līdz 23.aprīlim soda izciešanai cietumā nebija ieradusies.

“Tā kā notiesātā nav ieradusies attiecīgajā soda izciešanas iestādē, Ferdenas prokuratūra 2018.gada 4.maijā izdeva rīkojumu par piespriestā soda izpildīšanu un ir uzdevusi policijai to īstenot,” teikts prokuratūras paziņojumā. “Notiesātā līdz šim nav aizturēta.”

Varasiestādes noskaidrojušas, ka sieviete atrodas savās mājās Floto pilsētā, Vācijas ziemeļrietumos, vēsta ziņu aģentūra DPA, atsaucoties uz vietējo policiju un prokuratūru.

Viņa tika aizturēta un uzreiz aizvesta uz cietumu.

Hāferbeka savulaik bijusi galēji labējo apmācību centra vadītāja, kas 2008.gadā tika slēgts par nacistu propagandas izplatīšanu.

Par holokausta noliegšanu viņai vairākkārt ticis piespriests cietumsods.

2015.gadā prāvas gaitā viņa uzstāja – “nav vēsturiski pierādīts”, ka Aušvicā būtu bijusi nāves nometne. Tas ir “tikai uzskats”, toreiz pauda Hāferbeka.

Reiz televīzijā viņa sacīja, ka “holokausts ir lielākie un noturīgākie meli vēsturē”.

LA.lv