Latvijā
Izglītība

Izvērtē pārtikas patēriņu 16

Publicitātes foto

Starptautiskajā izglītības akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda”, kas mudināja izvērtēt ikdienā patērēto pārtiku un mainīt savus paradumus, šogad piedalījās skolotāji no 51 Latvijas izglītības un kultūras iestādes, sagatavojot 111 tematiskos nodarbību plānus un iesaistot vairāk nekā 3000 bērnu un jauniešu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu izzināšanā.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Atzinības raksti par veiksmīgu mācību plānu izstrādi tika piešķirti 12 pedagogiem no dažādām Latvijas skolām. Pedagogi izstrādājuši plānus nodarbībām, kurās skolēniem stāstīja, kā ēst veselīgi un ilgtspējīgi. Piemēram, Daigai Barančanei no Brocēnu vidusskolas izteikta atzinība par nodarbību “Mans šķīvis – mana atbildība”, bet Irinai Macanovai no Olaines 2. vidusskolas par nodarbību “Cik maksā šķīvis boršča?”.

Akcija “Pasaules lielākā mācību stunda” Latvijā norisinājās trešo gadu. Šā gada izglītības akcijas vadmotīvs bija ilgtspējīgs pārtikas patēriņš un veselīgs dzīvesveids, kas saskan ar ANO noteiktajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko pasaules valstis, tostarp Latvija, apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam.

Akciju Latvijā organizēja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, to atbalstīja Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas. Visas stundas drīzumā tiks apkopotas digitālā publikācijā.

LA.lv