×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Izvirza totālās aizsardzības ideju (32)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Lai gan Aizsardzības ministrija kategoriski noraida ideju par obligātā militārā dienesta atjaunošanu, diskusijas par to turpinās. Nupat Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) izteikusi prognozi, ka tuvākajā nākotnē obligātais dienests Latvijā tomēr tikšot ieviests. No sākuma gan esot jāsakārto aizsardzības sistēma un jāveic sagatavošanās darbi. “Piemēram, tagad domājam par militārās mācības ieviešanu skolās un augstskolās, jau tiek darīti darbi zemessardzes stiprināšanai, kā arī citi pasākumi,” intervijā LNT sacīja I. Mūrniece.

Atšķirīgi viedokļi par šo jautājumu izskanēja organizācijas “Jaunatnes centrs valstiskai domāšanai” rīkotajā diskusijā “Obligātais militārais dienests (OMD). Par un pret”. “Reģionā izskatāmies dīvaini, jo esam vienīgie, kas savu aizsardzību balsta uz paramilitāru formējumu, kāda ir Zemessardze,” uzsvēra NBS rezerves kapteinis Mārtiņš Vērdiņš, kurš uzskata, ka ar profesionālo dienestu valstij nepietiek. Pašlaik arī Zemessardzes bataljoni nav pilnībā nokomplektēti un tos par bataljoniem nevarot saukt. M. Vērdiņš jau agrāk aktīvi paudis viedokli, ka Latvijā jāatjauno obligātais militārais dienests, taču jaunā kvalitātē. Dienestā būtu jāiesaista 20 – 30 gadus veci jaunieši, jo šajā vecumā cilvēkiem ir laba veselība un pēc dienesta NBS būtu iespējas veidot plašu rezervi.

Pretēju viedokli diskusijā pārstāvēja bijušais NBS komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube. Viņa vērtējumā, 18 gadus vecu jauniešu iesaukums neatrisināšot valsts aizsardzības jautājumus un nozīmīgāks ieguldījums būtu jau esošo NBS struktūru stiprināšanā. “Mēs šobrīd neesam pat sasnieguši minimālās valsts pašaizsardzības spējas, taču ejam uz to sasniegšanu. Mēs neesam pabeiguši apmācību sistēmas pilnveidošanu, neesam līdz galam noekipējuši profesionālā dienesta karavīrus un zemessargus, bet gribam veidot jaunu sistēmu. Šajā trauslajā situācijā mēs to nedrīkstam darīt,” sprieda Graube, bilstot, ka konceptuāli viņš nav pret obligāto militāro dienestu, tomēr jautājums esot par izmaksām un par to, kas apmācītu iesaucamos.

Aizsardzības ministrijas amatpersonas pēdējā laikā sākušas aktīvi uzsvērt totālās jeb visaptverošās aizsardzības principu, kas, iespējams, ir mēģinājums mainīt līdzšinējās diskusijas akcentus, lai tās centrā nebūtu obligātā militārā dienesta ideja. Totālo aizsardzību savā runā pieminēja arī R. Graube.

Žurnālists Atis Klimovičs uzskata, ka ideja par OMD atjaunošanu un rezervju veidošanu esot ilglaicīgs plāns, taču, viņaprāt, būtiskākais jautājums esot atbildēt uz jautājumu, kā varam rīkoties jau šobrīd, ja valsts saskartos ar apdraudējuma situāciju, un “lietas bremzē tas, ka mēs neticam, ka var notikt arī sliktākais scenārijs”. Žurnālists aicina mācīties no Ukrainas, kas pierādot – īsto pieredzi karavīrs iegūst kaujā. “Ukrainas valsti nosargāja brīvprātīgie, un kara situācijā cilvēki ļoti ātri iemācījās rīkoties ar mīnmetējiem un citiem ieročiem. Spēlēju basketbolu kopš skolas gadiem, taču uz mūsu komandu atnāk vīri, kas nav gājuši sporta skolā, vai tad tas nozīmē, ka viņi nemāk iemest bumbu un piedalīties spēlē?” salīdzina A. Klimovičs. Zemessargs un militārās tuv­cīņas kluba “Tēvijas sargi” instruktors Jānis Sils uzskata, ka lieliska iespēja sagatavot cilvēkus militārajās prasmēs būtu nodrošināt iespēju uz gadu noslēgt līgumu ar NBS par dalību profesionālajā dienestā. “Ir jaunieši, kas pēc skolas beigšanas gadu pavada, domājot, ko darīt tālāk. Šī viņiem būtu viena no iespējām,” pamato J. Sils.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. Total=pilnīgs, kopējs, vispārējs. Idea=doma, priekšstats. Jocīgi, bet mūsu “nabadzīgajā” valodā katram svešvārdam vairāki atbilstoši vārdi tulkojumā Jocīgi gan, vai mums tik ļoti vajadzīgi svešie mēsli?

 4. Kopš 1949.gada visi iespējamie kara modeļi starp Rietumiem un Krieviju pāraug kodolkarā.Gatavošanās tradicionālajam karam 1.un 2.pasaules kara stilā rada aizdomas par valsts budžeta naudas izsaimniekošanu gan Latvijā,gan visās pārējās NATO valstīs.

 5. Bet visukritosakie visa saja valsts aizsardzibas SABOTAZAS !!! epopeja ir sitematiskie un totalie MELI, faktu un situacijas, realitates SAGROZIJUMI.
  Kaut vai par to, ka nebus kas apmaca! Kads klasikis ir teicis, ka ir meli, lieli meli un propaganda..
  Nu kaut vai nemot blakus esosas Krievijas armijas strukturas piemeru, kura ari bazejas uz OMD, bet tiesi profesionali ir tie, kas nodarbojas ar apmacibu. Pie tam mums ir vel loti liels daudzums lieliski apmacitu veteranu ar militaram pakapem un pieredzi. Tikai tie ir atstumti mala, ka nevajadzigi sarni. Acimredzot, lai netraucetu valsts aizsardzibas SABOTAZAS planam, jo, atskiriba no jaunakiem, kam sie “komandieri” jau ir morali izskalojusi smadzenes ar acgarnu sapratni par lietam, tie saprot kas ir kas.
  Ta ka musu lielakais apdraudejums ir tiesi ta sagatavota aizsardzibas spice, kura apstrid ar sadomatiem ieganstiem pasu aizsargaties nepieciesamibu.

 6. Bet visukritosakie visa saja valsts aizsardzibas SABOTAZAS !!! epopeja ir sitematiskie un totalie MELI, faktu un situacijas, realitates SAGROZIJUMI.
  Kaut vai par to, ka nebus kas apmaca! Kads klasikis ir teicis, ka ir meli, lieli meli un propaganda..
  Nu kaut vai nemot blakus esosas Krievijas armijas strukturas piemeru, kura ari bazejas uz OMD, bet tiesi profesionali ir tie, kas nodarbojas ar apmacibu. Pie tam mums ir vel loti liels daudzums lieliski apmacitu veteranu ar militaram pakapem un pieredzi. Tikai tie ir atstumti mala, ka nevajadzigi sarni. Acimredzot, lai netraucetu valsts aizsardzibas SABOTAZAS planam, jo, atskiriba no jaunakiem, kam sie “komandieri” jau ir morali izskalojusi smadzenes ar acgarnu sapratni par lietam, tie saprot kas ir kas.
  Ta ka musu lielakais apdraudejums ir tiesi ta sagatavota aizsardzibas spice, kura apstrid ar sadomatiem ieganstiem pasu aizsargaties nepieciesamibu.

 7. Onufrijs>NA nacisti Atbildēt

  Ragavas jāsagatavo vasarā!

 8. Mickey Mouse>Anonymous Atbildēt

  Visām Eiropas valstīm,kas robežojas ar Krieviju,ir raķetes,izņemot Latviju!

 9. Visu varu Padomēm! Atbildēt

  Aizsardzībai idejas,ierēdņiem naudu? Bet,ja runājam par totālo aizardzību (aizsardzību,nevis uzbrukumu),tad ar trauksmes izziņošanas sistēmas pārbaudēm vien nepietiek,jo nav pat patvertņu.Ideju rosinātāji ir aizmirsuši,ka nekādas frontes un aizmugures vairs nav! Tāpat,var nebūt vairs divdesmit piecu gadu-daudzo ģenerāļu pārgudrām diskusijām!

 10. Ar šādiem plastmasas, teikšu, grabuļiem, neviens te ne ko aizstāvēs, ne arī kam spēs uzbrukt!
  Savulaik bija tā laime izšaut ap 100 – 200 000 patronām, zinu kas ir kas.

 11. Ai, cik patīkamas ir tās zaldātiņu spēlītes, it īpaši tiem, kuriem nevilks kara mētelīti, neliks kara cepurīti un neapjozīs spožu zobentiņu un dziedot, spēlejot uz kariņu nevadīs. Vai tiešām nav zināms ar ko zaldātiņu spēles beigušās?

  • paši politiķi ja kas uzreiz aimuks kājstarpē asti iežmieguši drošā attālumā, lai “saglabātu rīcibspējigu valts pārvaldi drošibā” tur neviens karot netaisās, bet tas jau netraucē citus sūtit

 12. APDOMĀJIET KĀDAS BURŽUJU PADIBENES MUMS ATRODAS PIE VARAS!
  NATO IR FARSS,KAS LATVIJĀ NEKO NEDARĪS JA MUMS NEBŪS SAVU SPĒKU, LABI JA VIŅI ATMETĪS IEROČUS. KRIEVIJĀ, LAI VARA NOTURĒTOS TŪLIŅ BŪS VAJADZĪGS JAUNS KARŠ. KARUS TAISA PĀRDALOT IETEKMES ZONAS PASAULĒ, LATVIJA IR PILNĪBĀ IZLAUPĪTA MŪS VAR IEMAINĪT ASV, RIETUMIEM PRET JEBKO. TĀTAD VISS ATKARĪGS NO PAŠIEM, KĀ MĒS NOMAINĪSIM PATREIZĒJO BURŽUJU NODEVĒJU REŽĪMELI PRET PLĀNOTU ILGSTOŠU VALSTS ATTĪSTĪBU, BET TAM IR VAJADZĪGA REGULĀRĀ ARMIJA=GARANTIJAS.

 13. JĀPANĀK KA SMALKI TIEK IZKONTROLĒTA PIRMKĀRT VISU BIEZO, MINISTRU,POLITIĶU UN CITU LIEKĒŽU BĒRNU IEŠANA ARMIJĀ. ARMIJU VAJAG VISIEM. VĪRIETIS UZVEDĪBĀ KAS NAV BIJIS ARMIJĀ TĀDAM KAS IR BIJIS IZLĪDZINĀS KAUTKUR PĒC 35 GADIEM. MUMS KURSĀ BIJA DAŽI KAS NEBIJA GĀJUŠI PADOMJU ARMIJĀ TIE BIJA NEIZTURAMI MĪKSTPĒŽI, MEMĻAKI, MAN AIZDOMAS KA TAS TURPINĀS PAT TAGAD… NO TĀDIEM FORMĒJAS PEDERASTI,DZĒRĀJI,SLIŅĶI,BEZDARBNIEKI UTT

 14. AM VISI IR JĀNOMAINA JO TĀ IR VALSTS NODEVĒJU NOSTĀJA.VAJAG ŅEMT PIEMĒRU NO ŽĪDIJAS ,LATVIJĀ VAJAG IEVIEST TĀDU PAT SISTĒMU KĀ ŽĪDIJĀ . BET TAD JAUNIEŠIEM NEVARĒS NOBAROT NARKOTIKAS,ALKOHOLU,TABAKU,SEKSA PRECES BŪS VAJADZĪGA VESELĪGA UN STIPRA NĀCIJA UN TE JAU REGULĀRĀS ARMIJAS IENAIDNIEKU SKAITS KRIETNI PALIELINĀS.

  • kāpēc tu viņus sauci par nodevējiem ?
   Viņi ir pretinieka kareivji, kas pirmo
   pavēli “ieņemt parlamentu un valdību !”
   ir sekmīgi izpildījuši un gaida nākošo
   pavēli ” iznīcināt iedzimtos !”…

 15. Graubes kungam jau nu vajadzēja zināt, ka 18 gados jaunietis vēl mācās 11. klasē!!! Par kādu iesaukumu viņš runā?

 16. Karam beidzoties ,totālās aizsardzības ideju realizēja trakais fīrers iesaucot armijā 14 gadīgus zēnus un tālāk līdz 60 g. vecumu sasniegušos.Ja valsts ir normāla ar plašu vidusslāni,spēcīgu ,plaukstošu tautsaimniecību,kur nav korupcijas,šokējošas nevienlīdzības materiālā ziņā tur ir arī vēlme aizsargāt savu valsti bez nekādiem uzmundrinājumiem.

  • Pilnīgi piekrītu. Šeit tiek imitētas kara spēles ar lielu valsts līdzekļu piesaisti. Bet katrs kaut cik izglītots cilvēks saprot, ka iespējamais karš nenotiks ar šautenēm, ložmetējiem, tankiem, bet vairāk notiks ar cilvēku prātiem, ar bioloģiskiem ieročiem un iespējams arī ar atomiem. Mēs liela daļa bijušo Latvijas patriotu esam iedzīti nabadzībā, tagad notiek savdabīga izdzīšana no mājokļiem uz mežu bunkuriem. Ko te aizstāvēt? Saeimu, valdību, kas mūs ir iedzinusi nabadzībā.

 17. Šis nu ir veids, kā bez problēmām varēs tērēt un bāleliņi klusējot piekritīs- bez tā jau nevar. Vislabākā pieredze šai ziņā laikam ir Ziemeļkorejā, kur viss ir pakārtots armijas interesēm. Ja nopietni, tad nav saprotams, kā mūsdienu jaunietis, kurš ne mirkli nevar šķirties no sava saviem sabiedriskajiem tīkliem tiks ielikts kaut kādos armijas disciplīnas rāmjos. Kā valsts domā attaisnoties cilvēktiesību nekarot priekšā?

  • Z-Korejas armija patērē 25% no valsts budžeta, kamēr Latvijas armmija patērē ap 1,8%. Neredzam atšķirību?

   Visām Eiropas valstīm, kuras robežojas ar Krieviju ir obligātais militārais dienests. Izņemot Latviju. Neredzam atšķirību?

 18. gatavojas karam, tik jautajums ar ko? neviens jau neuzbrūk, un asv okupantus paši te ielaida bez jebkāda kara

  • Kremļa mūdzi, tinies uz savu mentālo dzimteni, kamēr vēl vari.

   • spogulī paskaties Atbildēt

    algots NA nacistu trolis te citus apsaukā celibā ka naudiņu saimnieki par tādiem bezsatura komentiem samaksās. tu pat savu izdomājumau par manu tautibu pamatot nespēj, tik vien proti kā apsaukāties

  • Ja kāds interesējas par nacistiem Atbildēt

   Tieši Saskaņas Centra biedri apgānīja ebreju kapus un vainu centās uzvelt latviešiem – uz kapakmeņiem bija uzšņāpti uzraksti latviski. Latvijā esošie nacisti ir meklējami starp slāviem. Spilgts nacista piemērs ir civilokupants grafists, kā arī Rīgas ausainis.

   • Ну очень интересные выводы! У вас доказательства то есть? Полагаю, что нет. Единственно ваши домыслы и только. Вот как раз вы сами и вам подобные и есть самые настоящие нацисты. Нацизм, как известно, начинается с теории рассового превосходства. Ну и кто у нас в стране объявлен самым главным народом, про кого преамбула составлена?

Draugiem Facebook Twitter Google+