Latvijā
Rīga

Jakrins: Puteņa biļetes ir ļoti veiksmīga stratēģija 16

Emīls Jakrins. Foto – LETA

Rīgā ieviestās puteņa biļetes ir ļoti veiksmīga stratēģija, jo katra automašīna, kas nepiedalās satiksmē, palīdz ātrāk atbrīvot Rīgu no sniega, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

Jakrins stāstīja, ka spēcīgā sniegputeņa laikā kopš plkst.3 visa pašvaldības ziemas tehnika ir Rīgas ielās, un pašlaik šīs 60 tehnikas vienības veic otro apli pilsētas tīrīšanā.

Jakrins pauda viedokli, ka spēcīga puteņa laikā nekas īpaši nav līdzams un braukšana jebkurā gadījumā būs apgrūtināta. Jakrins ir pārliecināts, ka Rīgas ielu uzturētāji savu darbu izdara godam un trīs stundu laikā pēc puteņa galvenās ielas notīra.

Kā ziņots, saistībā ar meteorologu prognozēm par gaidāmo puteni šodien autovadītāji sabiedrisko transportu galvaspilsētā varēs izmantot bez maksas, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Šajā laikā par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta vieglā transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Tā saucamā automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam. Bezmaksas braukšana neattiecas uz mikroautobusu pārvadājumiem.

Šo iespēju var izmantot jebkura pilngadīga persona un autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi. Tehniskā pase apliecinās, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis. Minētos braukšanas atvieglojumus pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipras snigšanas laikā vai pēc tās, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu.

Par “sniega biļešu” tālāku ieviešanu tiks lemts atkarībā no meteoroloģiskajām prognozēm, tādēļ pašvaldība aicina sekot līdzi informācijai.

LA.lv