Kultūra
Kultūrpolitika

Jānis Purviņš: Svarīgs pašu dejotāju viedoklis par iespējamo papildu koncertu16


Horeogrāfi, deju lieluzveduma “Māras zeme” koncepcijas autori Jānis Purviņš un Jānis Ērglis.
Horeogrāfi, deju lieluzveduma “Māras zeme” koncepcijas autori Jānis Purviņš un Jānis Ērglis.
Foto: LETA

Jautājumā par Dziesmu un deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” iespējamo papildu koncertu ir svarīgs pašu dejotāju viedoklis, aģentūrai LETA atzina Liepājas deju apriņķa kolektīvu virsvadītājs Jānis Purviņš.

“Šajā situācijā ir svarīgs pašu dejotāju viedoklis. Komentāri sociālajos tīklos parāda, ka tāda ir arī pašu dejotāju vēlme un viņi būtu gatavi papildkoncertam,” sacīja Purviņš.

Vienlaikus viņš atzina, ka, analizējot no slodzes viedokļa, jautājums ir komplicēts. “Iepriekšējos svētkos bija divi deju koncerti vienā dienā, divas dienas pēc kārtas, un slodze bija liela,” viņš atzina. Tā kā svētku nedēļas laiks ir ierobežots, vienīgā iespēja arī šajā gadījumā būtu organizēt divus koncertus vienā dienā – dienas pirmajā pusē un vakarā. Šajos svētkos notiks arī deju koncerts arēnā “Rīga”, kur gan nepiedalīsies visi deju kolektīvi, bet katrā gadījumā svētku grafiks ir saspringts. Purviņš atzina, ka viņš personīgi nebūtu apbēdināts par papildkoncertu, un pieļāva, ka līdzīgi domā daudzi svētku dalībnieki. “Dejošanas un kopā būšanas prieks un tas, ka dejotāji piecus gadus ir gatavojušies šim notikumam, tomēr ņem virsroku,” rezumēja Purviņš.

Kā ziņots, Dziesmu un deju svētku rīkotāji mēneša laikā plāno izskatīt iespēju svētku programmā iekļaut deju lieluzveduma “Māras zeme” papildu koncertu, aģentūrai LETA sacīja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Saistītie raksti

Viņa skaidroja, ka papildkoncerta rīkošana tiks apspriesta Dziesmu un deju svētku mākslinieciskajā padomē 15.martā, savukārt 23.martā iniciatīvu izskatīs arī svētku Rīcības komiteja. Vasiļjeva norādīja, ka ideja par “Māras zemes” papildkoncertu svētku rīkotājiem radusies, izvērtējot iedzīvotāju, tostarp arī pašu potenciālo svētku dalībnieku ierakstus sociālajos tīklos.

Pašlaik deju lieluzveduma “Māras zeme” norises laiki ir tādi paši, kā izsludināts iepriekš – ģenerālmēģinājums Daugavas stadionā notiks 5.jūlijā plkst.22, bet koncerti – 6.jūlijā un 7.jūlijā plkst.22.

LA.lv