×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Janša: Slovēnijai draud Grieķijas scenārijs

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Slovēnija arī varētu būt spiesta vērsties pēc starptautiskās palīdzības, ja opozīcija jūlijā bloķēs valsts finanšu sistēmas stabilizācijai nepieciešamo likumu pieņemšanu, trešdien paziņoja premjerministrs Janezs Janša.

“Jūlijs, kad parlaments balsos par “zelta likuma” iekļaušanu konstitūcijā un par referendumu izsludināšanas kārtību, būs patiesības brīdis,” intervijā Slovēnijas radio norādīja Janša.

“Parlamenta balsojuma iznākums noteikts to, vai slovēņi paši spēs pārvarēt ekonomisko krīzi, vai arī viņiem nāksies pildīt noteikumus, kurus uzspiedīs citi,” piebilda premjers.

Ja opozīcija noraidīs valdības piedāvātos grozījumus, Slovēniju “gaida Grieķijas scenārijs,” uzsvēra Janša.

Premjera vadītā centriski labējā Demokrātiskā partija (SDS) gatavojas jūlijā iesniegt parlamentam likumprojektu, kas paredz konstitūcijā iekļaut normu, kura liedz apstiprināt nesabalansētu budžetu, kā arī grozīt pašreizējo referendumu ierosināšanas kārtību, liedzot nodot tautas nobalsošanai likumus, kuri būtiski ietekmē valsts finanses.

Lai šie grozījumi tiktu apstiprināti, nepieciešams divu trešdaļu vairākums, taču lielākā opozīcijas partija – kreisi centriskā “Pozitīvā Slovēnija” – jau paziņojusi, ka tos noraidīs.

Šobrīd konstitūcija ļauj jebkurai partijai, arodbiedrībai vai nevalstiskajai organizācijai, kas savākusi 40 000 parakstu, pieprasīt referendumu par jebkuru jau parlamenta apstiprinātu likumu.

2011.gadā Slovēnijas budžeta deficīts sasniedza 6,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), taču Janšas valdība, īstenojot taupības pasākumus, cer to samazināt līdz 3,5-4% no IKP.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+