Latvijā
Politika

Janvārī audzis ZZS reitings8


Zemnieku savienības vadošais trio priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no labās), vietnieki Armands Krauze un Jānis Dūklavs.
Zemnieku savienības vadošais trio priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no labās), vietnieki Armands Krauze un Jānis Dūklavs.
Foto – Māris Antonevičs

Janvārī audzis Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitings, bet kritusies “Vienotības” un nacionālās apvienības “Visu Latvijai – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK), kā arī partijas “Saskaņa” popularitāte, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz SKDS veiktu iedzīvotāju aptauju par to, kā viņi balsotu Saeimas vēlēšanās.

Aizvien populārākās partijas “Saskaņa” reitings krities no 20,7% uz 20,4%. Nacionālās apvienības reitings, kura popularitātes ziņa ir trešajā vietā, krities no 7,3% uz 5,8%, bet “Vienotības”, kura patlaban atrodas reitinga piektajā vietā, popularitāte no 3,5% samazinājusies uz 2,9%.

Reitinga pieaugumu piedzīvojusi “Zaļo un zemnieku savienība”. Tā ieņem otro vietu populārāko politisko spēku sarakstā ar 15,3% atbalstu, kas ir palielinājums par vienu procentpunktu.

Ceturtajā vietā atgriezusies Jaunā konservatīvā partija (JKP), kuras reitings ir pieaudzis no 3,1% līdz 4,1%.

Savukārt tūliņ aiz “Vienotības” ir Latvijas Reģionu Apvienība, kas piedzīvojusi 1,1 procentpunktu reitinga kritumu un ar 2,5% vēlētāju atbalstu ierindojas sestajā vietā.

Par partiju “KVP LV” savu balsi atdotu 2% vēlētāju, un tas ir palielinājums par 0,5 procentpunktiem.

Tikmēr kustībai “Par!” atbalsts ir 1,4%, kas ir samazinājums par 0,1 procentpunktu.

Partiju “No sirds Latvijai” janvārī atbalstītu 1% vēlētāju, kas ir samazinājums par 0,8 procentpunktiem.

Zem 1% popularitāte ir tādām partijām kā “Latvijas attīstībai”, “Vienoti Latvijai”, Latvijas Krievu savienībai un partijai “Progresīvie”.

Vēlētāju vidū joprojām ir gana daudz neizlēmušo. SKDS dati liecina, ka 26% aptaujāto nezina, par ko balsos.

LA.lv