×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Japāna piedāvā stipendijas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Japāņu pagoda (vairākstāvu torņa celtne, lielākoties reliģiskiem mērķiem, arī darbnīca) ķiršu ziedēšanas laikā ar Fudži kalnu fonā.

Japānas valdība izsludinājusi pieteikšanos stipendiju programmām 2015. gadā.  Pētniecības stipendija, ko varēs saņemt pusotru līdz divus gadus, piedāvā veikt izpēti par paša izvēlētu tēmu kādā Japānas universitātē. Pirmie seši mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1980. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, var pieteikties arī augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudījumi angļu un japāņu valodā, tomēr japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā. Pretendentiem jākārto pārbaudes darbi angļu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

Savukārt četru gadu stipendija piedāvā iegūt tehnisko izglītību koledžā Japānā (piemēram, mašīnbūves, elektrotehnikas un elektronikas, telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju, komunikāciju tīklu, materiālu zinātnes, arhitektūras un būvniecības, jūras inženierijas jomās). Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes darbi angļu valodā, matemātikā un ķīmijā vai fizikā atkarībā no izvēlētās studiju jomas. Ceturtā stipendija paredzēta profesionālās izglītības ieguvei Japānā. Tā ir trīs gadu stipendija, ar kuru var mācīties koledžā Japānā (piemēram, veselības aprūpes, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, modes, kultūras, u.c. jomās). Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudījumi angļu valodā un matemātikā. Visām trim pēdējām stipendijām pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Šo stipendiju pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1993. gada 2. aprīļa līdz 1998. gada 1. aprīlim. Jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolēni un augstskolu pirmo kursu studenti.

Papildu informācija un pieteikuma anketas pieejamas Japānas vēstniecības mājaslapā (www.lv.emb-japan.go.jp) un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7. Pieteikumus var iesniegt līdz 6. jūnijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+