Kultūra
Māksla

“Jarmarka” šogad – vien astoņas dienas 16

Publicitātes attēls

No 20. decembra ikviens mākslas mīļotājs un svētku dāvanu meklētājs tiek aicināts uz jauno mākslinieku darbu izstādi, labdarības akciju un gadatirgu Jarmarka, kas šogad risināsies vien astoņas dienas, LA.lv uzzināja Latvijas Māksas akadēmijā (LMA).

Izstāde – pārdošana notiks jau 15. gadu, un ieeja tajā, kā ierasts, bez maksas, taču šogad Jarmarkas īsā darba laika dēļ organizatori aicina ieplānot apmeklējumu savlaicīgi.

Jarmaka ir Latvijā lielākā mākslas izstāde, ko ik gadu nemainīgi apmeklē aptuveni 25 000 mākslas mīļotāju un dāvanu tīkotāju. Tāpat katru gadu vērienīgais mākslas notikums startē ar atšķirīgu lozungu. Šī gada sauklis ir “Gards kumoss”, kas atspoguļo plašo un iekārojamo mākslas un dizaina piedāvājumu. Tajā būs atrodami LMA studentu studiju laikā tapušie darbi: gleznas, grafika, tekstils, rotas, keramika, mode, kopā vairāk nekā 10 000 unikālas mākslas un dizaina vienības, kurām studenti cenu nosaka paši. To visu iespējams arī iegādāties, palīdzot studentiem nopelnīt papildus līdzekļus studiju materiāliem, kā arī daļu no ienākumiem novirzot LMA vēsturiskās jūgendstila ēkas un Ikšķiles rezidences atjaunošanas un renovēšanas darbiem. Katru gadu darbus iesniedz aptuveni 350 mākslinieku.

LMA rektors, profesors Kristaps Zariņš norāda: “Jarmarka LMA studentiem ir lieliska iespēja, lai “sarunātos” ar savu auditoriju. Abas puses šajā gadījumā ir ieguvēji – topošie mākslinieki atrod ceļu pie sava skatītāja un ir gandarīti par novērtējumu, savukārt skatītāji ir priecīgi, ka uz viņa mājām aizceļo kāds lielisks darbs, vai ir iegādāta patiešām vērtīga Ziemassvētku dāvana.”

Aizvadītajos gados Jarmarkas ieņēmu Akadēmijai ziedotā daļa tiek izmantota kā līdzfinansējums LMA piederošo telpu restaurācijas un remonta darbiem. Šobrīd tiek veikti restaurācijas darbi Akadēmijas vestibilā, kā arī izstrādāts projekts gleznotāja Jāņa Kugas (1878–1969) mājas Ikšķilē atjaunošanai, kas nākotnē iecerēta kā starptautiska mākslas un dizaina rezidence.

Tāpat šogad aulā noteiktos laikos tiks piedāvātas arī bezmaksas ekskursijas LMA Studentu pašpārvaldes vadībā. Nelielajās ekskursijās apmeklētāji varēs iepazīties ar aktuālāko mākslā un uzzināt nedaudz vairāk par akadēmijas studentiem – esošajiem un topošajiem māksliniekiem un viņu Jarmarkā izliktajiem darbiem. Informāciju par pieteikšanos ekskursijām, to laikiem un citām zīmīgām Jarmarkas norisēm, var atrast sociālajā vietnē Facebook.com

Izstāde-gadatirgus-labdarības akcija atvērta no 20. decembra līdz 30. decembrim katru dienu no plkst. 11 līdz 20. 24., 25. un 26. decembrī – brīvdienas.

LA.lv