Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Satversmes tiesa: Jāsoda pārkāpējs, ne auto īpašnieks
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Autostāvvietas "EuroPark" darbinieka izrakstītā soda kvīts par Korupcijas novēršanas un apkarošanas mikroautobusa stāvēšanu maksas stāvvietā bez maksas.

Satversmes tiesa (ST) par konstitūcijai neatbilstošu atzinusi normu, kas paredz naudas soda piedzīšanu par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem no transportlīdzekļa īpašnieka, nevis no pārkāpuma veicēja.

Pieteikuma iesniedzēja Inese Nikuļceva norādīja, ka ar viņai piederošo automašīnu cita persona esot izdarījusi administratīvo pārkāpumu. Transportlīdzekļa īpašniekam saskaņā ar apstrīdēto normu esot pienākums nodrošināt soda samaksu, taču pirms soda piemērošanas viņš netiekot ne uzklausīts, ne arī informēts par soda uzlikšanu, aizskarot pieteikuma iesniedzējas tiesības uz taisnīgu tiesu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Prāta nāk anekdote par nepieciešamo policistu skaitu vienas lampiņas ieskrūvešanai.Šajā gadījumā-cik diplomu vajadzīgs lai saprastu ka sodams ir pārkāpējs nevis automobilis?

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no Latvijas (1)Tīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+