×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. septembris, 2013
Drukāt

Jau 241 laulība šogad noslēgta ārpus baznīcas vai dzimtsarakstu nodaļas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kopš stājies spēkā jauns regulējums, kas dod tiesības laulību slēgt ārpus dzimtsarakstu nodaļas vai baznīcas, šo iespēju izmantojuši 241 pāris, aģentūru BNS informēja Tieslietu ministrijas pārstāve Ksenija Vītola.

Apkopojot dzimtsarakstu nodaļu sniegto informāciju līdz 30.augustam, citā piemērotā vietā, kas nav dzimtsarakstu nodaļas telpas, reģistrēta 241 laulība.

Pārsvarā laulības slēgtas muižās, pilīs, piemēram, Jaunmoku pilī, Dikļu pilī, Jelgavas pilī, Cēsu Jaunajā pilī, Cesvaines pilī, Skrundas muižā, Kukšu muižā, Rundāles pils dārzā, Pāvilostas novadpētniecības muzejā, Jelgavā Trīsvienības baznīcas tornī, bet lielākoties personas izvēlas slēgt laulību viesu mājās, brīvā dabā.

Rīgā viena laulība noslēgta televīzijas tornī, otra – Gutenbergas terasē. Tāpat Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam sniegta informācija, ka laulības ir noslēgtas jūras krastā.

Laika posmā līdz 30.jūnijam Latvijā reģistrētas aptuveni 3806 laulības, no kurām 372 laulības reģistrētas pie garīdznieka, pastāstīja Vītola.

Jau ziņots, ka šā gada 1.janvārī stājās spēkā jauns ģimenes tiesību regulējums, kas nosaka arī to, ka turpmāk laulības varēs noslēgt arī citās tam piemērotās telpās vai vietās. Izmaiņas arī paredz atteikties no laulību izsludināšanas pirms laulības slēgšanas, jo šī prasība ir novecojusi un vairs nepilda vēsturisko funkciju.

Izmaiņas noteic, ka iesniegumi un citi laulības noslēgšanai nepieciešamie dokumenti jāiesniedz dzimtsarakstu nodaļā neatkarīgi no tā, kur laulība tiks noslēgta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+