×
Mobilā versija
Brīdinājums -12.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 24. februāris, 2018
15. marts, 2017
Drukāt

Trako kūlas dedzinātāji (4)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Iestājoties pavasarīgiem laika apstākļiem, Latvijā aktivizējušies arī kūlas dedzinātāji. Aizvadītajā diennaktī valstī dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki, bet šogad kopumā – jau 40, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlies vakar Tukuma novada Irlavas pagastā, kur pērnā zālē dega 2000 m2 platībā un Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, kur pērnā zāle dega 3000 m2 platībā. Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, mēbeles, krūmi un riepas, divas vieglās automašīnas, kūpinātava un siltumizolācija, dzīvojamā māja un sodrēji sešu ēku dūmvadā.

Kopumā vakar Latvijā reģistrēti 30 ugunsgrēki, vienā no tiem cietis cilvēks. Neskaitot septiņus jau pieminētos kūlas degšanas gadījumus, 11 ugunsgrēki reģistrēti novados, pieci – Rīgā, bet septiņi – citās pilsētās.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Sausās zāles svilināšana arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Oooo… That’s Kūl…

  2. Tas liecina, ka Latvijā ir tik daudz slinku plānprātiņu!
    Tādiem zeme ir jāatņem.

    • atņēmejs atradies:) Atbildēt

      pašam nekas nepieder, un tad aiz skaudibas rej uz visiem pārejiem kam vismaz bikses vel kājās

  3. ir kā reiz īstais brīdis kūlas dedzināšanai. ja nenosvilināsi tagad tad maijā kad tev kāds aizdedzinās, tad var ari ēkas līdz nodegt, par putniņiem un citu dzivo radibu nerunājot

Draugiem Facebook Twitter Google+