×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Jaunā stila dzimšanas apliecības varētu būt pieejamas jau nākamajā nedēļā

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunā dizaina dzimšanas apliecības varētu izsniegt jau nākamās nedēļas laikā, aģentūru LETA informēja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) padomnieks Jānis Tomels.

Tomels norādīja, ka darbs pie jaunā dizaina apliecībām noritēja ļoti strauji un šodien jaunās veidlapas tiks saņemtas no tipogrāfijas Tieslietu ministrijā (TM).

Kā paskaidroja Tomels, informācija tiks nosūtīta visām dzimtsarakstu nodaļām Latvijā, un veidlapu varēs saņemt Dzimtsarakstu departamentā Rīgā. Teorētiski drukāšanas iespēja varētu būt iespējama jau no rītdienas, un, visticamāk, jaunās apliecības būs izsniedzamas nākamās nedēļas laikā.

LETA jau ziņoja, ka turpmāk uz labāka papīra veidlapām būs jau gatava krāsaina pamatne ar ģerboni, kas centralizēti tiks izplatīta uz visām pašvaldībām, un uz vietas nodaļām vajadzēs tikai ievietot attiecīgo informāciju uz sagatavotajām veidlapām, iepriekš stāstīja Tomels.

Tāpat Tomels iepriekš norādīja, ka viena šāda veidlapa varētu izmaksāt no pieciem līdz astoņiem santīmiem. Līdz ar to, iespējams, iepirkuma konkurss nemaz nebūs vajadzīgs, jo varēs iekļauties likumā noteiktajos 3600 latos, līdz kuriem var rīkot cenu aptauju. Pēc Tomela vārdiem, iepirkumu konkurss šajā gadījumā procesu paildzinātu, bet tas nav ministrijas interesēs.

Jau ziņots, ka Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) bija nosūtījusi vēstuli Bordānam par izmaiņām civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinošajos dokumentos, jo saņēmusi daudzu iedzīvotāju emocionālas un sašutuma pilnas vēstules par pašreizējo bērnu dzimšanas apliecību noformējumu.

TM atzina, ka iedzīvotāju vēlme pēc ne tikai funkcionālām, bet arī estētiski pieņemamām dzimšanas apliecībām ir saprotama un akceptējama, bet no budžeta līdzekļiem Dzimtsarakstu departamentam nebija ieplānota attiecīga naudas summa citādu apliecību izdošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+