×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Jaunā valdība būs stiprāka par iepriekšējām, uzskata prezidents (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš ir pārliecināts, ka jaunā valdība varētu būt stiprāka par iepriekšējām.

Prezidents Latvijas Radio 4 raidījumā “Darbojošās personas” sacīja, ka vairāki ministru amatu kandidāti, piemēram, Veselības ministrijas, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas potenciālie vadītāji Guntis Belēvičs (ZZS) un Mārīte Seile viņam nav īpaši zināmi. Vienlaikus Bērziņš piebilda, ka šo cilvēku iepriekšējā darbība liek domāt, ka viņi ir profesionāļi un viņiem ir potenciāls.

Prezidents vēlētos, lai jaunā valdība nostrādātu visu termiņu, proti, četrus gadus, tomēr viņš nevarot ietekmēt valdības darbu visās detaļās. Prezidents arī piebilda, kas tas, cik ilglaicīga būs šī valdība, ir arī pašu politisko spēku rokās.

Arī Bērziņš piekrita viedoklim, ka jaunās valdības izveidē rasts kompromiss, kā piemēru minot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kuru vadīs nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), savukārt parlamentārais sekretārs būs Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis.

Pēc prezidenta domām, arī opozīcija būtu jāiesaista lēmumu sagatavošanas procesā, tātad opozīcijai jābūt pārstāvētai Saeimas Prezidijā un arī svarīgajās Saeimas komisijās.

Kā ziņots, Valsts prezidents trešdien, tiekoties ar topošās koalīcijas partneriem, neesot izteicis iebildumus pret kādu no ministru kandidātiem. Jauno valdību plānots apstiprināt nākamnedēļ, 5.novembrī.

Paredzēts, ka “Vienotību” jaunajā valdībā varētu pārstāvēt Ministru prezidente Laimdota Straujuma, finanšu ministrs Jānis Reirs, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, izglītības un zinātnes ministre pašreizējā “Iespējamās misijas” vadītāja Seile.

Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) jaunajā valdībā varētu pārstāvēt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, labklājības ministrs Uldis Augulis, ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, kā arī Guntis Belēvičs veselības ministra amatā.

Tāpat ZZS politiķis Edgars Tavars būs parlamentārais sekretārs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), savukārt nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK varētu būt parlamentārais sekretārs kādā no “Vienotības” vadītajām ministrijām, par ko vēl jāvienojas.

Nacionālajai apvienībai jaunajā valdībā varētu būt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kultūras ministre Dace Melbārde, savukārt Ināra Mūrniece varētu kļūt par Saeimas priekšsēdētāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. ………, ka prezidenta apmierinātība galvenokārt balstās apstāklī, ka ZZS, kas viņu izbīdīja augstajam amatam, nupat ieguvusi lielu ietekmi saeimā.
  Ja ZZS tagad satversmē izdotos panākt Bērziņa iecerēto prezidenta un premjera pilnvaru palielināšanu, tad gandrīz droši, ka par nākamo premjeru viņa atkārtotas pārvēlēšanas gadījumā tiks nosaukts Lembergs un šis būs tas, kas izvēlēsies valdības ministrus. Pašsaprotami, kā rokās nonāktu tāda Finansu, Satiksmes ministrija un VARAM piedevām. Viss izdomāts ekselenti pareizi.

 2. Tu laikam esi palicis pavisam muļķis nākot ar šādiem paziņojumiem. Man ir īstens kauns par valsti kurai ir tik nekaunīgi melojošs vai neko nejēdzošs prezidents.

 3. To pašu teica,kad tika ievēlēta 11.Saeima. Nekas nemainās.

 4. Jaunā valdība būs dzīvot nespējīga un jācer, ka noturēsies pie varas pa ES prezidentūras laiku. Kāpēc? Tāpēc, ka šī valdība nav sastādīta vadoties no valsts interesēm, bet ir sastādīta balstoties uz partiju un pat indivīdu financiālām interesēm. Šī valdība būs nespējīga nodrošināt valsti, jo nepiešķirs pietiekošus līdzekļus valsts aizsardzībai. Šī valdība nespēs izveidot budžetu, kuŗš ir vajadzīgs Latvijas nākotnei, bet varēs tikai izveidot budžetu,kuŗš uzturēs status quo, nabadzību, vāju ekonomisku attīstību, paļaušanos uz ārzemju ieguldijumiem un valsts iztirgošanu, sabrūkošu infrastruktūru un nevajadzīgu ekonomisku atkarību no Krievijas. Jaunam budžetam ir vispirms nekavējoties jānodrošina valsts pastāvēšana, tūlīt nokārtojot saistības ar NATO, nevis sešos gados, jāpaceļ valsts iedzīvotāju ekonomiskā labklājība, lai varētu sākt tuvoties ES caurmēram, jāsakārto infrastruktūra, jo tas ir garants ekonomiskai attīstībai un ieguldījumu piesaistīšanai, jāsagādā līdzekļi, lai ekonomiskai attīstībai nebūtu jāpaļaujās tikai uz ārzemju kapitālu un varētu samazināt lielo Krievijas kapitāla iespaidu. Man arī ir šaubas, vai satirgotā valdībai būs pietiekoši spēcīgs mugurkauls, lai stringri nostātos pret iekšējiem un ārējiem valsts ienaidniekiem, kuŗi lēnām un cītīgi grauj valsts pamatus.
  Valsts prezidentam Andrim Bērziņam bija vienreizēja iespēja koalīciju piespiest izveidot tādu valdību kāda Latvijai patreizējos politiskos un ekonomiskos apstākļos ir vajadzīga, lai saglabātu Latvijas brīvību.
  Man ir jāpievienojās Jānim Kukainim, BPLA priekšsēdim, trešā brīvība Latvijai nebūs. Kad Latvija atkal būs Krievijas rokās, tas vairs nebūs tikai uz 50 gadiem, tas būs ilgāk.

 5. Tie paši nomenklatūras vēži!

 6. Ministri tie paši,premjiers arī…sāks beidzot strādāt,vai ?

Draugiem Facebook Twitter Google+