×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Jaunais un nepieradinātais latviešu dizains

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Galvas aksesuāru kolekcija "Usi Susi maskas" veido sešas unikālas galvasrotas, kas veidotas īpašā trīsdimensionālā audumu locīšanas un apšūšanas tehnoloģijā, un katra no tām atveido noteiktus tēlus latviešu mitoloģijā – zalkti, ūsiņu utt.

No 2. līdz 5. oktobrim izstāžu centrā “Ķīpsala” risināsies izstāde “Design Isle 2014”, kas piedāvā iepazīt Latvijas dizaineru darbus un uzzināt “Gada balva dizainā 2014” uzvarētājus, vēsta BT1 mediju koordinatore Inese Libere.

“Design Isle 2014” – tie ir ar pienu apdrukāti T-krekli, galda piederumu komplekts “Sajūti sajūtu”, drēbju pakaramais “Žagaru saišķis”, mēteļu kolekcija “Ārpus rāmjiem” un vēl daudzi citi Latvijas dizaineru darbi.

Par titulu “Gada balva dizainā 2014” šogad 103 darbi sacentīsies sešās nominācijās – vides, interjera, modes, rūpnieciskā, foto un grafiskā dizaina, kā arī tematiskajā konkursā, kas veltīts Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai.

“Konkurss “Gada balva dizainā 2014″ uztur Latvijas dizaina nozares profesionālās darbības asinsriti. Lielā un pastāvīgā ieinteresētība par dalību konkursā apliecina nepieciešamību pēc regulāra šāda līmeņa notikuma. Jaunie darbi parāda nozares profesionāļu jaunrades spēju un kvalitāti. Katrs dizaina sasniegums ir jauns pakāpiens Latvijas dizaina skolas attīstības piramīdā un solis tuvāk tās atpazīstamībai. Tas ir arī pakāpiens tuvāk jaunai dizaina domāšanai, kas ir meklējumi citai attieksmei starp cilvēciskajām vajadzībām un vides ilgtspējas saglabāšanu,” stāsta LDS priekšsēdētājs Andrejs Broks.

Jau tagad piedāvājam iepazīties ar spilgtākajiem konkursa darbiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+