×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Jaunajiem īpašniekiem svinīgi nodod “Liepājas metalurga” atslēgas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Liepājas metalurga” maksātnespējas administrators Haralds Velmers pirmdien svinīgi nodeva uzņēmuma “atslēgas” jaunā metalurga īpašnieka “KVV Liepājas metalurga” valdes loceklim Igoram Kovaļenko.

Velmers izteicās, ka simboliski nodotās “atslēgas” izmēra ziņā nevar salīdzināt ar metalurģijas milzi, toties ar tām ir iespējams iedarbināt “Liepājas metalurga” elektrokausēšanas ceha krāsni.

“Ar gandarījumu varu teikt, ka “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanas darījums ir pabeigts. Šodien savas pilnvaras uzņēmumā oficiāli nododu Igora Kovaļenko rokās, kas tālāk gādās par tik ilgi gaidīto metalurga darbības atjaunošanu,” sacīja Velmers.

Tikmēr uzņēmuma pārdošanas konsultāciju kompānijas “Prudentia” valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš norādījis, ka “Liepājas metalurga” pārdošana par 107 miljoniem eiro kļuvusi par Latvijā lielāko uzņēmuma pārņemšanas darījumu aizvadītajā gadā.

“Tas nenoliedzami bija sarežģīts process sarežģītā nozarē, taču mums ir izdevies atrast nopietnu investoru, kurš saredz uzņēmuma lielo potenciālu un to, kā tas attīstīsies turpmāk. Tas ir būtisks ieguvums visai Latvijas tautsaimniecībai,” sacīja Krastiņš.

“KVV Liepājas Metalurgs” valdes loceklis Igors Kovaļenko pēc “atslēgu” saņemšanas uzsvēra: “Šis bija ļoti sarežģīts darījums, ko apstiprinās ikviens finanšu jomas eksperts. Lai gan bijām cerējuši to noslēgt vēl īsākos termiņos, arī visa darījuma pabeigšana līdz gada beigām biznesa pasaulei skaitās neraksturīgi īss laika posms. Par to jāpasakās visām darījumā iesaistītajām pusēm.”

“Šobrīd mēs turpinām sagatavošanās darbus pie rūpnīcas palaišanas. Tagad svarīgākā daļa ir sagataves. Jau noslēgti līgumi par sagatavju piegādēm ar to piegādātājiem, tāpat noslēgti nepieciešamie līgumi ar energoresursu pakalpojumu sniedzējiem un šobrīd norit aktīva līgumu slēgšana ar darbiniekiem. Līdz rūpnīcas darbības atsākšanai mēs plānojam pieņemt vairāk nekā 500 darbiniekus. Šobrīd tiek pārslēgti līgumi ar esošajiem darbiniekiem,” komentēja Kovaļenko.

“Liepājas metalurga” īpašuma tiesības jaunajam īpašniekam pārreģistrētas Zemesgrāmatā 2014.gada 29.decembrī, līdz ar ko oficiāli noslēdzās arī aktīvu nodošanas process. Rūpnīcas darbības atsākšana notiks divos posmos. Vispirms darbību uzsāks velmētava, bet vēlāk tēraudkausēšanas cehs. Sākotnējās ražošanas jaudas būs 35 000 tonnas produkcijas mēnesī.

BNS ziņo, ka ražošanu plānots atsākt februāra pirmajā vai otrajā nedēļā, žurnālistiem teica Kovaļenko.

Jau vēstīts, ka tiesības slēgt darījumu par maksātnespējīgās AS “Liepājas metalurgs” pamatražotnes iegādi pērn oktobrī ieguva Ukrainas uzņēmums “KVV Group”, kas piedāvājusi maksāt 107 miljonus eiro. Ražošanu bija iecerēts sākt pagājušajā gadā.

LETA iepriekš vēstīja, “KVV Group” pieder Valērijam Krištalam un Jevgēņijam Kazjminam. Aģentūras “Bloomberg” apkopotā informācija liecina, ka “KVV group” darbojas metāllūžņu nozarē. “Bloomberg” apkopotie dati arī liecina, ka šogad “KVV group” pretendēja uz Ukrainas tērauda rūpnīcas “Istil” iegādi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+