LETA/AFP

Jaunas Apokalipses versijas: Čeļabinskas debesu sprādziens, Tunguskas meteorīts un citas 0

Saistībā ar postošākajiem zināmajiem meteorītu “uzbrukumiem” mūsu planētai izvirzīta gūzma dažādu versiju. Piemēram, nesenais debesu sprādziens virs Krievijas pilsētas Čeļabinskas. Kas tas īsti bija? Tajā 2013. gada 15. februārī, piektdienā, daudzi acumirklī atcerējās 1908. gada notikumus, kad, iespējams, meteorīts uzsprāga virs Tunguskas rajona Sibīrijā. Liela daļa pētnieku uzskata, ka tas ir pagaidām lielākais zināmais meteorīts. Taču saistībā ar šīs anomālās parādības iedabu paustās versijas tomēr joprojām ir ļoti atšķirīgas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Vairāk nekā desmit gadus veltījis Tunguskas meteorīta pētīšanai, angļu rakstnieks Herberts Velss uzrakstīja savu slaveno stāstu “Zvaigzne”, kura varoņiem nākas bezpalīdzīgi novērot, kā Zemei tuvojas milzīgs debesu ķermenis, kas draud ar globālu katastrofu. Mūsdienās gan zinātnieki pauž, ka tik skumja aina mums nedraud, lai gan tieši Čeļabinskas gadījums tomēr sācis likt šaubīties arī vispārliecinātākajiem optimistiem. Iespējams, cilvēki kļuvuši arī māņticīgāki tieši 90. gados, kad parādījās grāvējfilma “Armagedons” un tamlīdzīgi mākslas veidojumi. Proti, radās neizskaidrojama ticība, ka cilvēks kaut kam tādam varētu stāties pretim, taču, iespējams, Herberts Velss bija jau sen sapratis, ka patiesībā tā tomēr nav…

2012. gadā iznāca uzreiz divas apokaliptiskas ievirzes filmas: komēdija “Meklēju draugu pasaules galam” un Larsa fon Trīra mistiskais trilleris “Melanholija”, kas beidzas visnotaļ traģiski. Amerikāņu scenārists Deimons Lindelofs, kurš ir viens no seriāla “Palikt dzīvam” autoriem, paudis ticību tam, ka virs Urāliem sprāgušais (nokritušais?) meteorīts ir citplanētiešu izšautas raķetes atlūzas, ko tie izšāvuši nolūkā paglābt Zemi no sadursmes ar asteroīdu. Jo ir taču skaidrs, ka citplanētieši tīko mūs paverdzināt, taču – ja Zeme uzsprāgs, viņi mūs zaudēs. Savukārt uz jautājumu, kas tad mūs izglābs šodien, viņš atbild īstenā mūsdienu propagandas kara manierē: “Protams, ka tas būs Vladimirs Putins! Viņš atjās uz zirga un visus izglābs…”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat joko arī viens no filmas “Apokalipses meteors” autoriem Mičo Rutare, paužot, ka asteroīda dēļ pārtrauks darboties datori un telekomunikācijas, cilvēki būs panikā galvenokārt tikai no tā vien, ka viņiem nāksies komunicēt, sastopoties aci pret aci.

Savukārt fantastikas rakstnieks Toms Bisels raksta, ka asteroīdi, protams, ir ļoti nelāga padarīšana, taču vēl sliktākas ir komētas. Viņaprāt, daudzu mūsu planētas sugu izmiršana saistīta tieši ar komētām. Asteroīda lidojuma trajektoriju esot pietiekami viegli paredzēt jau iepriekš, savukārt komētas no mums ir tik tālu, ka var tikai zīlēt, vai tās mums trāpīs vai netrāpīs…