×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. septembris, 2016
Drukāt

Jaunbērzes traģēdijas lietā zināmi pirmie ekspertīzes rezultāti (2)

Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība "Makleri", kur noticis negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gājuši četri cilvēki.Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība "Makleri", kur noticis negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gājuši četri cilvēki.

Pirmie ekspertīzes rezultāti no tiesu medicīnas eksperta liecina, ka zemnieku saimniecībā “Makleri” Dobeles novada Jaunbērzes pagastā notikušajā traģēdijā cilvēki bija saindējušies ar metāna gāzi, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts darba inspekcijas (VDI) Zemgales struktūrvienības vadītājs Valdis Dūms.

Viņš norādīja, ka patlaban VDI ir jānoformē pēdējie dokumenti un jāizdara gala slēdzieni.

Tāpat Dūms minēja, ka jau tagad VDI ir norādījusi lielu daudzumu pārkāpumu, kādi bijuši saimniecībā, tostarp attiecībā uz darba vides risku izvērtēšanu un darbinieku apmācībām.

Kā ziņots, 22.jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūduši indīgi izgarojumi, kā rezultātā gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā.

Negadījums noticis kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ.

Kā pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, avārijas rezultātā noplūduši kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūduši arī piegulošajā teritorijā.

Vides inspektors no notikuma vietas ziņojis, ka avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts.

Nelaime notikusi zemnieku saimniecībā “Makleri”, kurai šā gada 30.maijā Dobeles tiesā pieteikta maksātnespēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko mums citviet Latvijā darīt, spiestā kārtā indēties nost ??? Tur izplūduši nelielā apjomā, bet kad mums hektāriem nolej gar dzivojamajām mājām nedēļas garumā, ne pagalmā iziet, ne dārzā ieiet, ne arī logus attaisīt ? Vai kādam vispār tas līdz smadzenēm aiziet, ko cilvēki elpo iekšā ? Tāda sajūta, kā kara laikā, kad būtu pielietoti ķīmiskie ieroči, jo svaiga gaisa jau nav nekur tuvumā. Vienreiz tak izstrādājiet likumus, tā kā tagad nekad agrāk nav bijis. Vai mums nepienākas pat svaigs gaiss ?Tās nav stundas, tā ir gandrīz nedēļa, un tas jāelpo arī bērniem un slimiem cilvēkiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+