×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. februāris, 2017
Drukāt

Jauniešiem darbs būs pavasarī (3)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA
VIEDOKLIS

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers:

"Eiropas Solidaritātes korpuss radīs iespējas jauniešiem, kas vēlas sniegt nozīmīgu ieguldījumu sabiedrībā un palīdzēt izrādīt solidaritāti, jo pasaulei un Eiropas Savienībai nepieciešams vairāk solidaritātes. Manuprāt, tā vienmēr bijusi Eiropas Savienības būtība. Tie nav līgumi vai ekonomiskās intereses, kas mūs vieno, bet gan mūsu vērtības. Brīvprātīgā darba darītāji ik dienu dzīvo saskaņā ar Eiropas vērtībām."

Pašā gada izskaņā Vecajā kontinentā tika sākta jauna iniciatīva – Eiropas Solidaritātes korpuss. Tam var pieteikties jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem un pēcāk sniegt nozīmīgu ieguldījumu visā Eiropas Savienības sabiedrībā, iegūt nenovērtējamu pieredzi un apgūt vērtīgas prasmes savas karjeras sākumā.

Vispirms jaunieši, tad – organizācijas

Eiropas Solidaritātes korpusa dalībniekiem būs iespēja iesaistīties kādā brīvprātīgā darba, stažēšanās, māceklības vai darba projektā, kas ilgtu divus līdz 12 mēnešus. Decembrī tika atvērta jauniešu pieteikšanās, turklāt šobrīd kopumā no visa kontinenta reģistrējušies jau vairāk nekā 22 000 cilvēku, kamēr no Latvijas tie ir nedaudz virs 200.

Savukārt ap pavasari šai iniciatīvai pieteiksies jau organizācijas, kas izveidotajā datubāzē varēs meklēt un izraudzīties jauniešus saviem projektiem. Eiropas Komisija aicinās organizācijas pieteikties uz finansējumu vai citu atbalstu projektiem, kas atbilst Eiropas Solidaritātes korpusa principiem. Kad projekti būs apstiprināti, šīs organizācijas varēs piekļūt datubāzei, lai izvēlētos vislabāk piemērotos jauniešus.

Visas organizācijas tiks pārbaudītas, un tikai tad tās saņems atļauju vadīt Eiropas Solidaritātes korpusa projektus un drīkstēs nolīgt jauniešus.

Eiropas Solidaritātes korpusa ietvaros jaunieši varēs iesaistīties tādās jomās kā izglītība, veselības aprūpe, sociālā integrācija, palīdzība pārtikas piegādē, patversmju izbūve, migrantu un bēgļu uzņemšana, vides aizsardzība, dabas katastrofu novēršana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. būs darbs. sliktā ziņa- būs arī jāstrādā. un nez vai par telefona spaidītājiem, ka tik kaut kādus priekšmetus nebūs jāpārvieto

  2. Tie IR līgumi vai ekonomiskās intereses, kas mūs vieno, bet gan NE mūsu vērtības !

Draugiem Facebook Twitter Google+