Mobilā versija
Brīdinājums +6.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
12. augusts, 2015
Drukāt

Jauno mākslinieku rotaļas arhitektūras lauciņā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sanda Undzēna, "Dream Box".

Otrdien, 18. augustā plkst. 19 Latvijas Arhitektūras muzejā tiks atvērta izstāde “Rotaļu arhitektūra”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādē apskatāmi jauno mākslinieku Sabīnes Moores, Ata Jakobsona, Sandas Undzēnas, Gundegas Evelones, Santas Aulmanes, Neonillas Medvedevas, Ilzes Aulmanes darbi, kas tapuši, izmantojot rotaļu un spēļu elementus.

Galvenā vērtība, kuru izstādes dalībnieki vēlas demonstrēt, ir “cilvēks vispārējas mīlestības kontekstā”. Izcilas mākslinieciskās un saturiskās vērtības nereti rodas tieši bērnu darbos, un bērnu mākslā mīlestība īpaši izceļas. Taču pieaugušo pasaulē – mākslā un arhitektūrā – mīlestība nereti tiek aizmirsta, un spēja rotaļīgi palūkoties uz lietām – pazaudēta. Līdz ar to nami netiek būvēti “apkārt” cilvēkam, bet uzceltajās ēkās tiek mēģināts “iemājot” cilvēku. Viens no izstādes idejas avotiem ir kāda arhitekta sirsnīgs bērnības stāsts par māju veidošanu kaķiem, kaut gan kaķi vēlāk devuši priekšroku pašu izvēlētam nostūrim, nevis viņa izveidotajai būvei.

Izstāde būs atvērta līdz 18. septembrim.

Pievienot komentāru

Liepājā būs divas unikālas ērģeles. Saruna ar akadēmiskās mūzikas "slikto zēnu"Trešdien, 26. aprīlī, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" pirmoreiz koncertēs virtuozais ērģelnieks un komponists Kamerons Kārpenters.
Draugiem Facebook Twitter Google+