×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Kremlis atdzīvina PSRS aktivitātes uz ASV dienvidu sliekšņa (33)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu

Krievijas Federācijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu apmeklējis trīs Karību jūras baseina valstis – Venecuēlu, Nikaragvu un Kubu. Rezumējot šā brauciena rezultātus, prasās secinājums, ka sācies jauns cēliens Krievijas un Rietumu pretstāvē: Kremlis atdzīvinājis PSRS aktivitātes uz ASV dienvidu sliekšņa.

Vispirms daži vārdi par Krievijas aizsardzības ministra rosībām Nikaragvā un Kubā. Nikaragvas prezidents – vecais marksists–sandinists Daniels Ortega, kurš pēc vairāku gadu “pauzes” uzvarējis prezidenta vēlēšanās, Maskavas viesi sagaidīja ar pilnīgas solidaritātes apliecinājumu Ukrainas jautājumā, ar antiamerikāniskiem izteicieniem. Panākta vienošanās par militāru un militāri tehnisko sadarbību. Atklāts “topogrāfisks centrs” – ar krievu aparatūru un speciālistiem no Krievijas. Saskaņots, ka biežākas kļūs Krievijas karakuģu vizītes Nikaragvas ostās. Norunāts, ka Krievija piedalīsies militārās infrastruktūras izveidē, kas vajadzīga, apsargājot Nikaragvas kanāla (Panamas kanāla sāncenša) būvdarbus. Tas nozīmē Krievijas kara flotes un kara aviācijas ilgtermiņa klātieni abos Nikaragvas krastos – Atlantijas un Klusā okeāna piekrastē.

Līdztekus pozitīvajam pagriezienam ASV un Kubas attiecībās Šoigu savas Kubas vizītes laikā apstiprināja, ka turpināsies “abpusēja militāra un militāri tehniska sadarbība” un Krievijas karakuģu apmeklējumi.

Taču svarīgākais posms Šoigu turnejā bija viņa sarunas ar Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro – antiamerikāniskās “bolivāriskās revolūcijas” līdera Ugo Čavesa pēcnieku. Venecuēlas aizsardzības ministrs Vladimirs (!) Lopess pateicās savam Maskavas kolēģim par to, ka krievu lidmašīnas, radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļi un pretgaisa raķešu kompleksi ievērojami stiprinājuši Venecuēlas bruņoto spēku potenciālu. Arī turpmāk nodrošināta Krievijas karakuģu un kara aviācijas uzturēšanās Venecuēlas ostās un lidlaukos. Venecuēla visnotaļ atbalsta Krievijas darbību, aizstāvot savas intereses attiecībās ar Rietumiem.

Te nu jāpiebilst, ka Nikolasa Maduro kreisi autoritārais režīms sācis grīļoties, neraugoties uz ienākumiem no naftas eksporta. Čavesa mantinieka “sociālistiskie eksperimenti” radījuši pārtikas preču deficītu, un pie veikaliem stāv bezgalīgas rindas pēc piena un miltiem – nemaldīga “tautas varas” pazīme… Kvalificēti speciālisti emigrē uz ASV vai Spāniju. Prezidents Maduro licis apcietināt galvaspilsētas Karakasas mēru Antonio Ledezmu, kurš apsūdzēts apvērsuma rīkošanā, izpildot ASV izlūkdienesta uzdevumu.

Un šīs represijas notiek apstākļos, kad Venecuēla ir pēc nozīmes ceturtā naftas piegādātāja Savienotajām Valstīm!

Naftas cenu un vietējās valūtas kursa kritiens tuvina Maduro režīma rūpes ar Putina režīma rūpestiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. .................... Atbildēt

  kā bērni tie ASV, tad domājat krievu ‘pasaulei’ tikai pašu izzagto Baltiju vajag, nauda ta’ ir pie jums………………………sagruva dvīņu torņi, cik āda sakrā naudiņās pazuda?????????????????
  ir jābūt bušam, lai nesaprastu

 2. Vai rietumu pasaule pāragri neaizmiga? Krievijā no 1990.g. tika turpinātas krievu šovinisma tradicijas, nu jau citā līmenī. Jo PSRS visu laiku bija jāatgādina, ka krievi ir kungu nācija, bet tas ir tautu draudzības vārdā. Tagad jebkādi ierobežojumi tika noņemti. Putins visu to centralizēja un pataisīja par valsts politikas pamatu. Vācijā bija 80 miljoni, bet viena Hitlera vadībā spēja savārīt daudz ziepju. Putleram ir 150 miljoni, no kuriem gan puse pensionāru, daudzi miljoni sēž cietumos, no atlikuma krietna daļa slimi un nodzērušies. Nezināmais ir pārpalikums no tām 100 tautām, kuras dzīvo Krievijā. Daļa ir iznīkusi, bet citas taisni otrādi – ievērojami sasparojušās. Augsta dzimstība un augoša pašapzi’ņa. To iespaids ir neprognozējams. Zinām, cik ļoti izmainīja Krievijas kultūru un politiku daži miljoni no štetliem izlīdušo ebreju. Tagad turku/mongoļu/ somugru ir vairāk kā kādreiz ebreju. Mongolis Šoigu ir labi iejuties kara ministra krēslā. Vai vienmēr būs gatavi kalpot krieviem?

  • Ну и каша у вас в голове. Вы иссторический антрополог или просто обыкновенный пропагандист?! А как же быть с представителями вашего народа, которые замечательно уживались с той самой советской властью, и даже более того, были её частью, и не самой маленькой. Вот ведь были и Восс и Пуго, и даже нынешний президент был министром, и многие, многие другие. Интересный такой русский шовинизм против местного национализма.
   Ваше сравнение президента соседней страны с Гитлером, увы не оригинально, не ново, и вообще то притянуто за уши. Все ваши «обоснования» существуют только в вашем больном воображении и все ваши надежды и мечты о развале России, так и останутся несбыточными мечтами. Даже не надейтесь. А Шойгу кстати не монгол, он тувинец, это так, к слову.

 3. grafists, bet ne Antonijas ielas Atbildēt

  Paldies, Jums, Gordona kungs. Jūsu rakstus ir “iemīlējušas” arī kremļa lakstīgalas.! Paldies vēlreiz!

  • Фуй голубчик, какой дурной тон. За использование чужого ника в приличном обществе бьют по лицу! Используя чужой ник, вы тем самым признаёте, что вам нечего сказать даже под своим именем.

 4. Всё неймётся еврейскому дедушке, вот не живётся ему спокойно в своём Израиле. Всё Россия ему мешает, спать спокойно не даёт. Дедуля, дедуля, а что такое геополитика совсем забыл, да. Ну нельзя же так откровенно лизать задницу штатам. Могу ещё подбросить идейку. Россия сейчас активно сотрудничает и с Аргентиной тоже, и в том числе и в военной сфере. Возмёт и продаст ей там ракет каких нибудь, кораблей по новей да подводных лодок. На Фолкнедских островах говорят референдум был, говорят даже законный. Не то, что в Донбасе, ну ничего похожего. И пусть анликосы сначала подумают, вводить ли им новые санкции, а может на Донбасе и не террористы вовсе, а Аргентина им соображать побыстрее поможет. Весело будет.

 5. F.Gordons psihiki slims ASV specaģents!

  • Bet ansis, grafists un citi – Kremļa roklaižas.

   • Вот надо же, с чего это вдруг?

    • krievfašists nedobitij pasniedzēja alga tev par mazu -trollis par maksu……

     • Вот и вам хохлам не хворать. Чего не скачем, настроения нет, да? Увы, лекторы почасовики зарабатывают мало, но я не жалуюсь. Я работаю «за идею».

     • esmu latvietis ,bet tev būdiņai Spānijā laika nepietiek…..

     • Да ну!? А судя по содержанию комментариев и настрою, так чистый украинец, этакий «гарний хлопчик». Любовь к ближним из вас так и брызжит….

  • A , kāpēc tu tā domā Ansīt ?

  • Gordona kungs,atvainojos par nesmukumiem “‘apskatnieku”‘vietā,Bet Jūsu paustais ir tuvu patiesībai,vienīgi daži karakuģi bez pieseguma no gaisa ir parastas konservu bu’ņdžas.. To amerkāņi pateica par krievu floti Vidusjūrā pie Sīrijas.

 6. nesaprast,ka visiem jāstāv miera stājā,ja Krievijai kaut kas nepatīk?Citādi Putleram piemetoties vēdergraizes.

  • Ну тебе то точно надо в памперсах ходить. А то неровен час, упс, неприятность.

 7. Atkal brālīgā ”palīdzība” ar dolāru miljardiem – kas būs, ja nauda beigsies? Būtu par to naudu barakas savā valstī likvidējuši un devuši cilvēkiem cienīgus mājokļus.

  • Ой, да ты свои бараки почини сначала. А потом уж других учи.

   • Tur jau tā atbilde – tikai otram, bet pašam . Kā PSRS laikos tik bruņojās un maksāja sociālisma naudas ”draugu” kredītus līdz bankrotēja…

    • Гражданин, а вы свои «бараки» уже все починили? Что, и из кризиса вышли, и долги все вернули?!

 8. atkal valdīs līdzsvars Atbildēt

  Krievu atbildes gajiens pret ASV nekaunību NATO bāzu pietuvināšanu Krievijas robežām pārkārpjot noslēgtos līgumus. Aizspēlējušies jeņki ar oranžo revolūciju rīkošanu Ukrainā un citur. Paši izsaukuši krievu lāča dusmas uz sevi.

  • “Krievu lācis” uz māla kājām. Gan jau arī Krievijai būs ierādīta sava vieta vēstures mēslaine. Konkistadoru laiki sen jau garām, bet krievu impēriskums nekādīgi nevar norimties.

   • Аккуратнее себя вести надо, а то неровен час, вся страна ваша со всеми жителями окажется на «свалке исстории». А это грустно.

  • Vai pirms gada(2014. g.februāris) kāds runāja par NATO bāžu tuvināšanaos Krievijas robežām? Vai ASV neizveda pēdējo tanku no Eiropas? Vai ASV draudēja Maskavu pelnos pārvērst? Kurs draudēja Varšavu un Baltijas valstu galvaspilsētas no zemes noslaucīt? Vai tā nebija miera nesēja -Krievija? Ko, žaunas ciet, mērdekli?

   • Ну прям не страна а голубь мира, ангел с крылашками, сейчас заплачу от умиления. Сам то, блин, веришь в то, что пишешь? А чьи вот интересно у нас на полигоне в Адажи танки шастают, а? И откуда они взялись? И что в Германии больше нет американского атомного оружия? Сомневаюсь.

    • Ja zagļi kaimiņos , tad kaut kas jādara , lai nenāk iekšā .Atslēgas . Restes . Tāpēc redz iestājāmies NATO .Slikta pieredze no tiem iepriekšējiem gadiem . Vot !

     • И вы уверены Валера, что вам это поможет?! Блажен кто верует. Тут на соседней ветке, эсперты договорились до того, что в случае часа Х здесь, большие страны могут сделать вид что этого и не заметили совсем, ну если им это будет выгодно.

   • Sveiks, bet varu Jums atgādināt ka ASV bija pirmā, kura uzmeta atombubu Jāpanai, tā civiliedzīvotājiem, tā vienkārši uzmeta, .. un Vjetnamu ar napalmu mazliet padedzināja, ka tās vietas joprojām saindētas,.. gribi teikt ka gēnos tas nav palicis, ta vardarbība

    • Pēc ASV bumbas Krievija (drosmīgā) pieteica Japānai karu un nozaga Kuriļu salas . Vēl līdz šim nav atdevusi . Aizmirsies laikam .

     • Ага. Только вы забыли упомянуть про разгром миллионной Квантунской армии, всего то, и то, что красная армия вступила в войну с японией, выполняя свои обязательства перед союзниками. А без этого капитуляции Японии не было бы. Так что, про острова это мимо, тем более они всё равно не ваши.

 9. Kautkā taču šai nožēlojamai Krievu impērijai ir jāstutē savs iedomātais “lielvaras” statuss.

Draugiem Facebook Twitter Google+