×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Jauns mācību centrs Rīgas Tehnisko universitātes Laboratoriju mājā

Foto - LETAFoto - LETA

Tehnoloģiju uzņēmumam “Bosch” sadarbojoties ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), jaunatklātajā RTU Laboratoriju mājā Ķīpsalā ir izveidots Roberta Boša mācību centrs, kas vienlaicīgi būs arī RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) Automobiļu ekspluatācijas laboratorija.

Mācību centrā tiks sagatavoti augsti kvalificēti autoservisu darbinieki, kā arī notiks RTU MTAF studentu teorētiskās un praktiskās mācības. “Robert Bosch” SIA mācību centrā ir investējusi ap 100 000 eiro. RTU ar Robert Bosch” SIA ir noslēgusi ilgstošas sadarbības līgumu.

Mācību centrā būs iespējams apgūt automobiļu elektriskās un elektroniskās sistēmas, kas ir īpaši būtiski, strādājot ar moderniem auto, kas aprīkoti ar daudzām elektroniskajām iekārtām. Tāpat būs iespējams apgūt modernu automobiļu diagnostikas ierīču apkalpošanu, kā arī salona gaisa kondicionēšanas sistēmas un benzīna un dīzeļmotoru iesmidzināšanas sistēmas.

“RTU studentiem būs iespēja strādāt ar pašām jaunākajām “Robert Bosch” izstrādātajām automobiļu diagnostikas iekārtām, un, tiklīdz tirgū būs pieejams kāds jaunāks dia­gnostikas iekārtas modelis, tas būs arī RTU laboratorijā. Būtiski, ka jaunā Automobiļu ekspluatācijas laboratorija fiziski atrodas līdzās Motoru laboratorijai, kas plānota kā zinātniski pētnieciska laboratorija. Abas laboratorijas plānots izmantot līdztekus – motors un automobilis ir vienoti, arī laboratorijas būs vienotas,” saka RTU MTAF Automobiļu katedras vadītājs Aivis Grīslis.

Nākotnē centra tehniskais aprīkojums tiks papildināts ar citām iekārtām, kas ļaus piedāvāt vēl plašāku mācību pro­grammu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+