×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Jēkabpils kļuvusi par Rīgas Zoo lūšu aizbildni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šomēnes Jēkabpils pilsēta kļuvusi par abu Rīgas Zooloģiskajā dārzā mītošo lūšu aizbildni, portālu “LA.lv” informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldības Jaunatnes lietu speciāliste Lāsma Skļarska.

Lūsene Kamēlija dzimusi 2011. gada 26. maijā, Rīgas Zoo filiālē Kalvenē, bet lūsis Rubīns nācis pasaulē 2011.gada maijā un kā mazulis atrasts kādas mājas pagalmā. Pie lūšu mītnes šobrīd ir izvietots informatīvs plakāts “Jēkabpils lūšu rezidence”.

Jēkabpils pilsēta kļuvusi par lūšu aizbildni, jo Jēkabpils ģerbonī attēlots sudraba laukumā zem egles uz labo pusi ejošs lūsis. Jēkabpils ģerboņa zīmējumu Heraldiskā komisija pieņēma 1924.gada 21.novembrī. Šādam ģerboņa zīmējumam bijusi sava priekšvēsture.

Leģenda vēsta, ka reiz Kurzemes hercogs Jēkabs devies medīt. Ilgi viņš klīdis pa savas hercogistes mežiem, bet medījums nav gadījies. Beidzot viņš nonācis Daugavas krastā un te zem kuplas egles – lūsis. Nomedījis hercogs lūsi un pamanījis, ka tuvumā ir neliela pilsētiņa. 1670.gada 12.februārī Kurzemes hercogs Jēkabs te dibināja pilsētu Jakobstadt jeb Jēkabpili.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Rīgas zooloģisko dārzu Jēkabpils izglītības iestāžu skolēniem piedāvā apmeklēt zooloģisko dārzu ar 50% atlaidi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+