“Jelgava” iesit trīs un viesos uzvar “Skonto” 0

“Jelgavas” komanda centrālajā Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta 16.kārtas mačā svētdien ar rezultātu 3:2 (3:1) izbraukumā uzvarēja “Skonto” komandu, pietuvojoties kopvērtējuma pirmajam trijniekam.
Jelgavnieki maču iesāka ļoti pārliecinoši, līdz 37.minūtei pēc Mārča Oša un Borisa Bogdaškina precīziem sitieniem izvirzoties vadībā ar 2:0. Kaut pirmā puslaika izskaņā Vladislavs Gutkovskis ar atkārtotu sitienu samazināja “Skonto” deficītu, jau kompensācijas laikā Vjačeslavs Suškins atjaunoja divu vārtu pārsvaru “Jelgavai”, izmantojot rupju “Skonto” spēlētāju kļūdu.
Otrajā puslaikā “Skonto” piederēja pārsvars, tomēr tikai 88.minūtē viņiem vēlreiz izdevās samazināt deficītu, kad no vārtu priekšas ar galvu atzīmējās Ņikita Bērenfelds, bet pēdējās minūtēs “Jelgava” noturēja uzvaru.
Šī šajā virslīgas sezonā Jelgavai bija pirmā pret kādu no pirmā piecinieka komandām, bet “Skonto” piedzīvoja pirmo zaudējumu savā laukumā.
Virslīgas ietvaros šī abām komandām bija trešā spēle šosezon – sezonas ievadā komandas “Jelgavā” cīnījās 0:0, bet maijā “Skonto” uzveica pretiniekus ar 1:0.
“Skonto” no iepriekšējām trijām virslīgas spēlēm divās bija cīnījusies neizšķirti ar kopvērtējuma augšgala komandā “Ventspils” un “Liepāja”, bet jelgavnieki iepriekšējos divos mačos ar identiskiem rezultātiem 1:0 pieveica kopvērtējuma lejasgala vienības “Daugavpils” un “Metta”/”Latvijas Universitāte”.
Tāpat abas komandas nesen piedalījās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā, abām apstājoties otrajā kārtā.
Kā ziņots, sestdien virslīgas ietvaros “Liepāja” ar rezultātu 4:1 pieveica Jūrmalas “Spartaku”, divus vārtus gūstot Dāvim Ikauniekam, kurš nostiprinājās čempionāta rezultatīvāko spēlētāju galvgalī.
Kārtas noslēgumā pirmdien pastarīšu cīņā “Daugavpils” uzņems “Metta”/LU.
Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā tagad ar 27 punktiem 14 mačos ir “Liepāja” un par trim punktiem apsteidz čempioni “Ventspils”, kas gan nospēlējusi tikai 12 cīņas. Kamēr trešā ar 22 punktiem ir 13 spēles aizvadījusī “Skonto”.
Līderu trijniekam ar attiecīgi 20 un 13 punktiem seko “Jelgava” un “Spartaks”. Vēl “Daugavpils” ar septiņiem punktiem kopvērtējumā atrodama sestajā pozīcijā, bet tabulu ar četriem punktiem noslēdz “Metta”/”Latvijas Universitāte”.