×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Jelgavā Sv. Trīsvienības baznīcas tornī darinās draudzības rokassprādzes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši radošā nodarbība “Draudzības rokassprādžu pīšana”. Nodarbības dalībnieki varēs iepazīties ar etnogrāfisko aukliņu pīšanas tradīcijām, kā arī darināt krāsainas draudzības rokassprādzes sev un draugiem.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Senie latvieši no vairākiem pavedieniem pinuši aukliņas, ko izmantoja dažādām vajadzībām – šaurākās pielietoja kā priekšautu jostas, bet ar platākajām aukliņām sasēja kažokus un izmantoja kā zeķu saites. Līdz mūsdienām saglabājušās aukliņu pīšanas tradīcijas, bet pielietojums tām ir pavisam cits. Pītās aukliņas varam izmantot kā draudzības rokassprādzes, apsienot tās ap roku savam labākajam draugam.

Nodarbības dalībniekiem būs iespējams iepazīties ar tautas mākslas mantojumu un pīto jostiņu pielietojumu sendienās, kā arī praktiski darināt dažāda platuma pītas jostiņas no trīs līdz 12 pavedieniem. Viegla, dabīga, košās un sulīgās krāsās pīta jostiņa lieliski izskatīsies gan nēsāta viena pati, gan kopā ar citām aprocītēm.

Ikviens ir aicināts piedalīties izzinoši radošajā nodarbībā “Draudzības rokassprādžu pīšana”, kas notiks 24.maijā pl. 12:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Dalības maksa – 4,50 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – 1,50 eiro. Visi nepieciešamie materiāli rokassprādžu pīšanai tiks nodrošināti.

Uzziniet vairāk www.tornis.jelgava.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+