Sports
Ziemas sports

Jeļistratovs izcīnīto medaļu velta diskvalificētajiem tautiešiem, SOK sāk izmeklēšanu1

ITAR-TASS/Scanpix

Sākta izmeklēšana pret līdz šim vienīgo Olimpisko sportistu no Krievijas medaļnieku Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kurš, iespējams, pārkāpis noteikumus, savu bronzas medaļu veltot diskvalificētajiem tautiešiem.

Šorttrekists Semjons Jeļistratovs sestdien izcīnīja bronzu 1500 metru distancē un tā Olimpisko sportistu no Krievijas izlasei ir vienīgā medaļa olimpisko sacensību pirmajās divās dienās. Pēc finiša Jeļistratovs izplūda asarās, bet vēlāk kritizēja lēmumu par Krievijas izlases un daudzu tās sportistu izslēgšanu no olimpiskajām spēlēm.

“Man ir grūti valdīt asaras,” pauda Jeļistratovs. “Esmu neiedomājami laimīgs, ka to paveicu, par spīti visiem apstākļiem ap Krievijas sportu. Veltu šo medaļu visiem, kuriem tika liegta dalība šajās spēlēs tik negodīgā veidā. Šī medaļa ir jums.”
Tomēr Jeļistratova izteikumi var būt pretrunā ar SOK noteikumiem.

Kā zināms, Phjončhanā tika atļauts zem neitrāla karoga piedalīties 168 krievu sportistiem, kuri pierādījuši savu tīrību no dopinga. Olimpiskie sportisti no Krievijas pirms došanās uz Phjončhanu apliecinājuši, ka pārstāvēs olimpisko karogu nevis savu valsti. Tāpat viņiem ir aizliegts reklamēt Krieviju, kā arī kritizēt SOK un tās lēmumus.

Saistītie raksti
LA.lv