Sports
Motoru sports

Jonass otro reizi kāpj uz pjedestāla MXGP klasē0


Pauls Jonass Udevallas trasē Zviedrijā sasniedza labāko apļa laiku.
Pauls Jonass Udevallas trasē Zviedrijā sasniedza labāko apļa laiku.
Foto: MXGP

Pasaules čempionāta posmā Udevallas trasē Zviedrijā Pauls Jonass izcīnīja trešo vietu otrajā braucienā un posma kopvērtējumā.

Jonass turpina krāt pieredzi MXGP klasē un sezonas izskaņā ir sasniedzis lielisku sportisko formu. Tā vēl nav transformējusies skaļās uzvarās, taču braukšanās ātrumā Jonass ir turpat pie līderiem.

Udevallā tika sasniegts labākais apļa laiks sestdienas treniņos, turklāt tas bija visas nedēļas nogales labākais apļa laiks! Tas kvalifikācijas braucienā ļāva pie barjeras stāties pirmajam. Savukārt kvalifikācijā Jonass savu labāko apļa laiku sasniedza priekšpēdējā aplī, kas liecina par labu fizisko gatavību.

Jonasa pēdējā mēneša startus raksturo stabilitāte un šo epitetu var veltīt arī Zviedrijas sacīkstei. Pirmajā braucienā piektais, brīdi braucot ceturtajā vietā.

Otrajā braucienā trešais, brīdi braucot otrajā pozīcijā aiz pasaules čempiona Tima Gajsera. Pauls lieli neriskēja, daļa konkurentu atbira pašu kļūdu dēļ. Kā otrajā braucienā Arno Tonuss un Romāns Fevrē, kurš pēc smaga kritiena nokļuva mediķu aprūpē. Ar posma uzvarētāju Glenu Koldenhofu otrā brauciena beigās Jonass nemēģināja skrieties – arī trešā vieta braucienā bija kā zīle rokā jeb pjedestāls posmā.

Otrais divu braucienu summā Gajsers. Sezonas kopvērtējumā Jonass tika garām Fevrē un Antonio Kairoli, pakāpās uz septīto vietu un sezonas pēdējos divos posmos Turcijā un Ķīnā var ielauzties pirmajā sešiniekā. Līdz “Husqvrana” komandas biedram Armīnam Jasikonim ir tikai septiņi punkti.

Saistītie raksti

Svētdien savu otro MX2 čempiontitulu pēc kārtas nodrošināja Jonasa bijušais konkurents un komandas biedrs Horhe Prado.

PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS MXGP KLASĒ

1. Tims Gajsers (Slovēnija) 709, 2. Žeremī Sīvers (Šveice) 511, 3. Gautjē Pulins (Francija) 468, 4. Glens Koldenhofs (Nīderlande) 446, 5. Arno Tonuss (Šveice) 443, 6. Armīns Jasikonis (Lietuva) 397, 7. Pauls Jonass (Latvija) 390, 8. Romāns Fevrē (Francija) 384.

LA.lv