foto – Jānis Pastars

Jonass neuzvar startus, bet uzvar sacīksti Aizputē 0

Latvijas čempionāta pirmajā posmā motokrosā Aizputē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Pauls Jonass, kurš uzvarēja MX2 klasē un bijas ātrāks arī par MX1 klases braucējiem.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Nedēļu pirms pasaules čempionāta Latvijas “Grand Prix” Ķegumā Paulam Jonasam bija iespēja startēt Latvijas čempionāta pirmajā posmā mājas trasē Aizputē un tāda garām netika laista. Par to, ka Pauls pašlaik ir mūsu ātrākais motokrosa braucējs, šaubu nav. To izdevās apliecināt arī Misiņkalna trasē.

„Nedēļas nogale izvērtās diezgan slidena. Lietus un rezultātā pamatīga dubļu gonka. Pirmajā braucienā ātri apdzinu un centos lieki netrakot. Otrajā braucienā nelielas kļūdiņas, nokritu, bet rezultātā abos braucienos uzvara – uzdevums izpildīts! Trenera norādījumi pirms sacensībām nebija daudz, galvenais bija aizvadīt sacensības treniņu režīmā, beigās pat braucu ļoti piesardzīgi,” paveikto Misiņkalnā komentēja Pauls Jonass.
Abu braucienu startos ātrākais bija MX1 klases uzvarētājs Dāvis Ivanovs, taču drīz vien tika apsteigts un finišā Jonasa pārsvars bija attiecīgi 49 un 14 sekundes.

MX2 klasē abas reizes otrais bija Kārlis Sabulis, trešo vietu izcīnīja igaunis Indreks Megi, tālāk vēl viens igaunis Erki Kahro un Tomass Šileika.

MX1 klasē bija tikai 11 dalībnieki, starp kuriem pārliecinoši ātrākais bija Dāvis Ivanovs. Arī viņu šīs nedēļas nogalē redzēsim Ķegumā. Otro un trešo vietu izcīnīja igauņi Prīts Ratseps un Andero Lusbo, ceturtais Niks Apfelbaums.

Senioru un veterānu klasē divas pārliecinošas uzvaras Leonam Kozlovskim, MX125 klasē pirmais igaunis Andreas Hīmegi, 85 kub.cm klasē igaunis Henrī Vesilinds, 65 kub.cm klasē Edvards Bidzāns, 50 kub.cm klasē Ričards Alens Galciņš.

Vācijas čempionātā ekipāžām ceturtajā posmā Afenavā beļģis Kristofs Santermans un Elvijs Mucenieks braucienos finišēja otrie un trešie, posmā palika otrie aiz holandiešiem Daniela Vilemsena un Petera Beunka, bet sezonas kopvērtējumā no līderiem Andreasa Klohses un Kristiāna Verhāgena atpaliek par četriem punktiem. Ar kritienu, sesto un otro vietu braucienos, ceturtie divu braucienu summā beļģis Bens Adriansens un Lauris Daiders.