×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Joprojām visvairāk dodas uz Ēģipti un Turciju

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ēģiptietis ar priekšnesumu izstādē "Balttour 2015" Rīgā vilina apceļot viņa dzimto zemi.

Autores: Dace Skreija, Indra Lazdiņa/”Lursoft”

Ceļotājiem no Latvijas pieprasītākie ceļojumu galamērķi joprojām ir Turcija un Ēģipte.  Turcija ir pievilcīga ar garo tūrisma sezonu, kas ilgst no aprīļa līdz pat oktobrim, pieejamām cenām un daudzveidīgu viesnīcu piedāvājumu, sākot no ekonomiska līdz ekskluzīvam līmenim, kā arī ar specializētiem piedāvājumiem gan pāriem, gan ģimenēm ar bērniem, gan jauniem cilvēkiem.

Ziemas sezonā populāra ir arī Ēģipte (Hurgada, Šarm eš Šeiha) un Kanāriju salas (Tenerife). “Tas skaidrojams ar visai ierobežoto piedāvājumu no Rīgas,” skaidro Ieva Keiša, biedrības “Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija” (ALTA) direktore un valdes locekle. Pieprasīti ir arī Grieķijas kūrorti (Krēta, Rodas un Korfu salas), Bulgārija, kas ir gana ekonomisks variants, kurp doties. Kā eksotiska alternatīva Turcijai un Ēģiptei arvien aktīvāk kā ceļojuma galamērķis tiek izvēlēta Kuba, Maldīvu salas Indijas okeānā un dažādi kruīzu braucieni, liecina tūrisma kompāniju aptauja.

Kopš pērn Abū Dabī (Apvienotajos Arābu Emirātos) ir atvērta Latvijas vēstniecība un Latvijas pilsoņiem tiek piemērota atvieglota ieceļošanas kārtība, aug interese par Līča valstīm. Lai apmeklētu eksotiskos galamērķus, vienam ceļot gribētājam gan nākas šķirties no pāris tūkstošiem eiro.

“Uzlabojoties cilvēku rocībai, izejošā tūrisma pieprasījuma rādītāji atgriežas pirmskrīzes līmenī,” saka “Impro ceļojumu” pārstāvis Gatis Kampernovs. Cilvēki sāk meklēt ne tikai tūrisma “klasiku”, bet gatavi samaksāt vairāk, lai vairāk arī izbaudītu.

turisms1_tab

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+